Górnik Zabrze handball

Górnik wrócił z dalekiej podróży! 

19.03.2023
GOR
KWI

Po reprezentacyjnej przerwie pierwszym ligowym rywalem Górnika był MMTS Kwidzyn, który pomimo słabszego początku sezonu, od zimy prze i atakuje czołowe miejsca ligi. Trójkolorowym jednak wciąż przyświecał cel podstawowy: brązowy medal na koniec rozgrywek. Ażeby go wywalczyć, nie można było odpuścić nawet jednego spotkania. 

Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn  28:24 (10:15)

Górnik: Kazimier, Wyszomirski - Tokuda 5, Bachko, Artemenko 8, Krawczyk 5, Mauer 2, Kaczor 2, Ivanovic, Wąsowski, Ilchenko 1, Rutkowski 5. Trener: Patrik Liljestrand

Kary:  14 minut (Tokuda 2, Kaczor 2, Ilchenko, Ivanovic, Wąsowski)

Karne: 0/1

 

MMTS: Chruściel, Dudek, Zakreta - Kornecki, Grznkowicz, Orzechowski, Peret, Kutyła, Majewski, Wawrzyniak, Potoczny, Szyszko, Jarosz, Landzwojczak, Jankowski. Trener: Bartłomiej Jaszka

Kary: 8 minut (Jankowski, Potoczny 2, Szyszko) 

Czerwona kartka: Szyszko - za trafienie w głowę przy rzucie karnym 

Karne: 3/5

Zabrzanie rozpoczęli od dwóch pomyłek. Wpierw nie udało im się wykończyć dość zaskakującej - głównie dla gospodarzy - kontry, a chwilę później zmarnowali rzut z pozycji. Goście tymczasem zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie.  Straty jednak prędko odpracował Dima Artemenko, który nie tylko dwoił się w ataku, ale i troił w obronie. Dość powiedzieć, że to on był autorem czterech pierwszych trafień dla Górnika. A czwarte rzucił zza pleców!   

Mimo jego starań, wynik wciąż oscylował wokół remisu, choć to kwidzynianie musieli gonić zabrzan. Wtedy jednak w szeregi zabrzan wkradła się dziwna niepewność, którą MMTS bezwzględnie wykorzystał i znów zaczął budować prowadzenie dwoma trafieniami. Co gorsza, Trójkolorowi nie potrafili się przebić przez postawną defensywę MMTSu, która grała bardzo twardo, zniechęcając zabrzan do wejścia na 6-7 metr. Goście tym samym zdołali odskoczyć na cztery trafienia, 8:12 Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wygraną gości 10:15. 

W drugiej połowie zabrzanie ostro wzięli się za odrabianie strat. Świetnie zaczął Piotrek Rutkowski, który zaliczył dwa ważne trafienia. Kolejna dwa dołożyli Kaczor i Krawczyk, a goście zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Potocznego. Dlatego już w 35. minucie tablica wskazywała wynik 14:16. Ledwie trzy minuty później był już remis 17:17!  

Zabrzanie zdołali nawet wypracować dwubramkowe prowadzenie, ale niestety na kwadrans przed końcem sędziowie podyktowali dwa wykluczenia dla zabrzan - dla Adama Wąsowskiego i Miljana Ivanovica. Przez  105 sekund zabrzanie musieli grać w pięciu. Co więcej, Jakub Szyszko miał okazję do rzutu karnego, którego nie tylko nie wykorzystał, ale za trafienie Piotra Wyszomirskiego w głowę  zakończyło się dla niego wykluczeniem do końca meczu! A chwilę wcześniej na boisku się zakotłowało do tego stopnia, żę nawet ochrona byłą gotowa rozdzielać zwaśnionych zawodników. 

Emocje ostatnich minut idealnie podkreślały szalony przebieg tego meczu, w którym obserwowaliśmy nie tylko heroiczną walkę, ale przede wszystkim kontaktową grę i fantastyczne bramki. Zabrzanie zdołali wypracować bezpieczną, czterobramkową przewagę, a goście choć naciskali ile tylko sił, to jednak nie byli w stanie dogonić zabrza. Mecz zakończył się wygraną zabrzan 28:24, a MVP meczu został Dmytro Artemenko - autor ośmiu trafień. 

 

 

 

 

Filmy

Skrót meczu

Media

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Karty zawodników

Karty zawodników

Cena: 50,00
Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl