Górnik Zabrze handball

władze

BOGDAN KMIECIK

Prezes Zarządu

Bogdan Kmiecik jest prezesem zarządu Górnik Zabrze. Dzięki jego zaangażowaniu zabrzański klub z tradycjami rozbłysnął znów dawnym blaskiem. Według rankingu Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej prezes jest także jednym z najbardziej wpływowych ludzi w mieście.

O związkach z piłką ręczną

Trenowałem piłkę ręczną jako junior. Rozpocząłem tę przygodę w wieku 14 lat, zakończyłem około cztery lata później. Wszystko zaczęło się od tego, że w szkole kazano nam grać w piłkę ręczną, potem spodobało mi się to i tak zostało. W wieku 19 lat porzuciłem sport i zająłem się biznesem. Moje związki ze sportem ograniczały się do oglądania zawodów w telewizji.

O innych sportach

Oprócz piłki ręcznej przez jakiś czas biegałem, ale wszystko amatorsko. Kiedy miałem 19 lat grałem w hokeja w Niemczech, to była trzecioligowa drużyna. Regularne też gram w tenisa, jeżdżę na nartach i rowerze.

O sponsoringu

Sponsoring zaczął się trochę przypadkowo. Wybudowaliśmy w Zabrzu nowy zakład pracy i chcieliśmy się pokazać w mieście jako pracodawca. Szukaliśmy możliwości zareklamowania naszej firmy. Miałem sentyment do piłki ręcznej. Z Markiem Kąpą grałem w jednej drużynie, znałem Franciszka Michóra, więc wspólnie zaczęliśmy budować zespół. Miałem pewne zdolności, powiedzmy, managerskie toteż od strony administracyjnej było mi łatwiej poprowadzić taki klub, niż komuś kto nie ma tych umiejętności.

O pracy w zarządzie

Wiele rzeczy w życiu jest ciężkich, jak chociażby biznes. Ale kiedy pomyśli się ile to daje przyjemności to przestaje mieć znaczenie złożoność tej pracy. Bywa ciężko, ale potem można patrzeć na zwycięstwa takie jak 25:20 nad Azotami Puławy czy 30:26 nad Vive Targami Kielce. To daje naprawdę ogromną satysfakcję.

 

DARIUSZ CZERNIK

Dyrektor klubu

 To osoba nieodłącznie związana ze śląskim sportem. Przez wiele lat był   "po drugiej stronie" sportowej rywalizacji, pracując jako dziennikarz   katowickiego "Sportu". W ostatnich latach objął kierownictwo nad   projektem "Muzeum Sportu" w ramach Muzeum Miejskiego w Zabrzu,   tworząc ogromną bazę na temat historii zabrzańskiego sportu, w tym   także szczypiorniaka. Jest autorem i współautorem wielu wystaw   nawiązujących do sukcesów zabrzańskich sportowców. W styczniu   2020 roku objął stanowisko prezesa piłkarskiego Górnika Zabrze. Za   jego kadencji sfinalizowano bodaj najgłośniejszy w Polsce transfer -   Lukasa Podolskiego, mistrza świata w piłce nożnej w 2014 roku. Z   Górnikiem rozstał się w sierpniu 2021 roku, a po kilku tygodniach został   dyrektorem Górnika, klubu piłki ręcznej.

 

 

 

FRANCISZEK MICHÓR

Dyrektor ds. sportowych

Franciszek Michór w Górniku Zabrze pełni funkcję dyrektora. Z piłką ręczną, w tym z Pogonią Zabrze jest związany od prawie 30 lat.

Moją przygodę z piłką ręczną zacząłem w 1973 roku. Wtedy podjąłem treningi w Pogoni Zabrze jako junior, potem jako senior. W 1979 roku, rok po tym jak dołączyłem do zespołu seniorów, przeniosłem się do Grunwaldu Halemba. Chciałem grać, a w Pogoni miałbym na to małe szanse, bo ówczesna drużyna była bardzo mocna. Po kolejnym roku przeszedłem do Polonii Łaziska, tam grałem do 1990 roku, kiedy to zamknąłem karierę sportową.

Ale na tym nie zakończyłem swoich związków ze sportem. „Bawiłem się” potem, fundując nagrody, puchary dla Pogoni. Od 2007 roku znów podjąłem się pomocy zabrzańskiemu zespołowi piłki ręcznej, tym razem od strony administracyjnej. Rozpocząłem pracę w zarządzie klubu, którą kontynuuję do teraz. A jest to ciężka, wyczerpująca praca, gorsza niż gra na boisku!

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl