Górnik Zabrze handball

Janek trenował z Górnikiem!

23.02.2023

Kilka tygodni temu ogłosiliśmy licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której wygrać można było spotkanie z zespołem Górnika Zabrze, zwiedzenie szatni, wspólny trening z zawodnikami i wreszcie pamiątkową koszulkę. Aukcję wygrali rodzice Janka, który wczoraj uczestniczył we wspólnych zajęciach z Trójkolorowymi.

Już od pierwszych chwil widać było, że Jan nie jest tu przez przypadek. Wszak na co dzień, już od czterech lat, trenuje w Zrywie Chorzów. - Gram na pozycji prawego rozgrywającego, choć jestem też praworęczny. Ale na lewym rozegraniu mi nie szło. Ostatnio gram też na środku i coraz bardziej mi się to podoba - uśmiecha się.

Skąd jednak pomysł, żeby wziąć udział w licytacji? - Kiedy tylko zobaczyłam na klubowym instagramie informację o licytacji, od razu wiedziałam, że to będzie świetne przeżycie dla naszego syna. W końcu nie tylko jest kibicem Górnika, ale także trenuje piłkę ręczną - tłumaczy Katarzyna Kajda, mama Janka. - A przy okazji będzie to dobry uczynek.

Co ciekawe, karierę sportową Jan zaczynał od... pływania. Ale prędko stwierdził, że woli dyscypliny drużynowe. I tak trafił do szczypiorniaka. - Chciałbym zagrać kiedyś zawodowo, ale na razie sporo pracy przede mną - tłumaczy Janek. Mógł jednak usłyszeć kilka dobrych rad od bardziej doświadczonych zawodników, między innymi Damiana Przytuły: - Chłopaki mówili mi, że mam rzucać mocniej - uśmiecha się. Tym bardziej, że w trakcie wspólnych zajęć spory nacisk położono na rzuty karne. A tu Jan popisał się kilkoma technicznymi przerzutami Caspra Liljestranda.

Jakie typy ma wobec niedzielnego meczu? - Górnik wygra 36:23 - mówi młody adept szczypiorniaka.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Karty zawodników

Karty zawodników

Cena: 50,00
Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl