Górnik Zabrze handball

Górnicy z kolejną wygraną w Lidze Europejskiej!

14.11.2023
GOR
KRL
Liga Europejska

Wyjątkowo emocjonujący przebieg miało wtorkowe spotkanie Górnika Zabrze z HC Kriens-Luzern. Choć po pierwszej połowie wydawało się, że to w meczu nie czekają nas już żadne sensacje, w drugiej odsłonie gry Szwajcarzy nabrali charakteru i zagrażali zabrzanom do ostatnich sekund spotkania. 

Górnik Zabrze - HC Kriens-Luzern 32:28 (18:12) 

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski - Szyszko 6, Tokuda, Morkovsky 3, Bachko, Artemenko 4, Krawczyk 2, Mauer  2, Bogacz, Dudkowski, Minotskyi 7, Kaczor 1, Ilchenko 2, Wąsowski 1, Przytuła 4. Trener: Tomasz Strząbała
Kary: 6 minut (Kaczor, Ilchenko, Wąsowski)
Karne: 2/2

Lucerna: Bonnefoi, Belkaied -  Schmid 14, Kuttel 1, Orbovic 2, Cepic, Steenaerts 2, Oertli, Bohm 2, Schlumpf, Delchiappo, Schelker 5, Langenick 1, Musa 1, Idrizi. Trener: Peter Kukucka
Kary: 4 minuty (Steenaerts, Delchiappo)
Karne: 3/4

Pierwsze minuty nie przyniosły bramek, ale za to pokazały w jak świetnej dyspozycji po absencji z powodu kontuzji jest Piotr Wyszomirski. Odbił dwie próby rywali z rzędu z akcji, a później dołożył jeszcze obronę rzutu karnego. I to w wykonaniu samego Andre Schmida! Wciąż jednak brakowało sił← ofensywnej. Pierwsze trafienie Górnikowi dał w trzeciej próbie Taras Minotskyi! Znów pierwszy stracony gol padł  dopiero w 9. minucie! Wtedy też oba zespoły się rozstrzelały. Po stronie gości dominował Andre Schmid, który po kwadransie miał cztery bramki na koncie, a  po stronie zabrzan - Taras Minotskyi, autor trzech bramek. Różnica w stylu gry była oczywista. Szwajcarzy głównie rzucali z odległości 10-12 metrów. Zabrzanie zaś atakowali zdecydowanie bliżej pola bramkarskiego. Damian Przytuła grał pięknie indywidualnie, nie bojąc się nawet ryzykownych zwodów, a Dima Artemenko nawet faulowany, lecąc głową w dół potrafił wkręcić piłkę do bramki rywali. Na deser niesamowita wrzutka, którą wykończył Morkovsky! Na pięć minut przed końcem Trójkolorowi prowadzili 15:10. Wtedy Piotr Wyszomirski wrzucił jeszcze wyższy bieg, choć wydawało się to niemożliwe, i znów zaczął odbijać praktycznie każdą próbę rywali! Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 18:12 dla zabrzan! 

Druga odsłona gry rozpoczęła się od równej wymiany ciosów, ale zabrzanie i tak zdołali powiększyć przewagę do siedmiu trafień. U rywali wciąż na plus wyróżniali się Schmid, a w zagrożeniu rzutowym wtórował mu Milos Orbovic. Gospodarze jednak na tyle się rozstrzelali, że debiutancką w rozgrywkach europejskich bramkę zaliczył nawet Adam Wąsowski, który jest nominalnym obrońcą! Kwadrans przed końcem spotkania Kriens-Luzern zerwało się do ataku. Zaczęli grać ryzykowniej, jakby czując, że jeszcze chwila i szanse na zwycięstwo ucieknie na dobre. To jednak im przynosiło skutek i zaczęli zmniejszać straty: z ośmiu nawet do trzech bramek. Zabrzanie potrzebowali impulsu, bo ewidentnie brakowało im szczęścia w ofensywie. Znów seriami zaczął trafiać Schmid, który po serii trzech bramek z rzędu sprokurował wynik 28:25. Zabrzanie na 10 minut przed końcem zdołali jeszcze odskoczyć, ale mecz zakończył się wynikiem 32:28.

W drugim meczu grupy B TSV Hannover-Burgdorf pokonał AEK Ateny 31:25, choć do przerwy przegrywał 12:14. 

Drugi polski reprezentant w Lidze Europejskiej, Chrobry Głogów, uległ rumuńskiemu CSM Constanta 18:29. 

 

 

 

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Karty zawodników

Karty zawodników

Cena: 50,00
Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl