Górnik Zabrze handball

Ostrovia znów pokonuje Górnika!

15.04.2023
GOR
OST

To był mecz prawdziwych handballowych emocji. Choć może nie prezentował najwyższej jakości sportowej, to jednak dostarczał całą moc emocji, dramatycznych pogoni za wynikiem i wyjątkowych trafień. Ostatecznie to Ostrovia wygrała na sekundę przed końcową syreną! 

Górnik Zabrze - Arged KPR Ostrovia 26:27 (14:16)

Górnik: Wyszomirski, Kazimier - Molski, Tokuda 5, Łyżwa, Bachko 2, Artemenko 3, Krawczyk 4, Mauer 5, Dudkowski, Kaczor 1, Ivanovic 2, Wąsowski, Ilchenko 1, Przytuła 3.  Trener: Patrik Liljestrand

Kary: 8 minut (Kaczor, Ivanovic, Wąsowski 2)

Karne: 1/1

Ostrovia: Krekora, Balcerek - Adamski 2, Urbaniak 1, Klopsteg 3, Gierak 3, Wadowski 3, Maciniak 4, Misiejuk 1, Tomczak 3, Wojciechowski 1, Szych, Szpera 3, Przybylski 1, Gajek 2. Trener: Maciej Nowakowski

Kary: 8 minut (Misiejuk 2, Tomczak, Szpera)

Karne: 1/2

Relacja meczowa

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już po dwunastu minutach prowadzili 9:6. Zabrzanie choć starali się stawiać jak najtrudniejsze warunki, nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali. Górnicy popełniali dość proste błędy w ataku, łatwo tracąc okazje do ataku. Co było tym łatwiejsze, że ostrowianie świetnie radzili sobie w defensywie, co dawało kolejne okazje do kontr. A i w ataku doskonale rozgrywali piłkę do koła, które raz za razem karało Trójkolorowych z ręki Filipa Wadowskiego.  Nic dziwnego, że przewaga ostrowian wzrosła nawet do pięciu bramek (15:10).  Zadowolony mógł być jedynie Piotrek Wyszomirski, który stał na straży bramki na tyle skutecznie, że wynik wciąż wydawał się być w zasięgu do odrobienia. Zryw nastąpił w ostatnich minutach pierwszej połowy. Trzy bramki z rzędu dały zabrzanom nadzieje na lepszą drugą połowę. Pierwsza bowiem zakończyła się minimalną stratą, 14:16. 

I faktycznie już po trzech minutach drugiej połowy zabrzanie wywalczyli remis 16:16! Zabrzanie wyszli nawet na minimalne prowadzenie, ale goście nie pozwolili uciec im na więcej niż jedną bramkę. Wreszcie seria trzech trafień z rzędu - Bachki, Ilchenki i Artemenki dała Górnikom prowadzenie dwoma trafieniami, 23:21. To było największe prowadzenie zabrzan dotychczas w tym meczu! Długo jednak taką przewagą się nie nacieszyli, bo chwilę później odpowiedział Marciniak. Gdy wydawało się, że zabrzanie przejmą inicjatywę w tym spotkaniu, do bramki Ostrovii wszedł Mikołaj Krekora, który prędko wypunktował siły ofensywne zabrzan. Przewaga Trójkolorowych utrzymywała się na poziomie jednego trafienia, a co więcej musieli grać w osłabieniu. Na minutę przed końcem był remis! 26:26! Piłkę miał jednak Górnik Zabrze. Trener Liljestrand zażądał czasu, ale okazji nie wykorzystał Rennosuke Tokuda, który nie trafił w światło bramki. Wciąż więc utrzymywał się remis, a kibice liczyli na rzuty karne. Na sekundę przed końcem trafił jednak Marciniak, rzucając piłkę między nogami obrońców! 

MVP meczu został Dawid Balcerek, bramkarz zespołu Ostrovii.  

Filmy

Skrót meczu

.be

Mixzone

Najlepsza akcja / akcje meczu

Cały mecz

Film 7

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl