Górnik Zabrze handball

Górnik deklasuje Szczecin! 

26.02.2023
GOR
POG

Choć Górnika i Sandrę Spa Pogoń Szczecin w tabeli dzieli przepaść, to jednak rywale z Grodu Gryfa są zespołem wymagającym i naprawdę solidnym. Co więcej, jak wybrzmiało w komentarzach przedmeczowych z ust specjalistów, to też zespół, który w tej chwili jest niczym szczur w klatce: gotów przegryźć nawet metalowe pręty, by zdobyć choć punkt. Dlatego zabrzanie przede wszystkim musieli być wyjątkowo skoncentrowani.

Górnik Zabrze – Sandra Spa Pogoń Szczecin 36:24 (20:12)

Górnik: Kazimier, Szczepanik – Molski 3, Tokuda 4, Bachko 3, Artemenko 6, Krawczyk, Mauer 6, Ivanytsia 1, Kaczor 3, Ivanovic 3, Wąsowski, Ilchenko 4, Rutkowski, Przytuła 3. Trener: Patrik Liljestrand

Kary: 6 minut (Kaczor, Ivanovic, Wąsowski)

Karne: 3/3

Pogoń: Viunyk – Krok 1, Wrzesiński 4, Kapela, Zalevskyi, Krupa 2, Wiśniewski 1, Starcevic 2, Cherkaszczenko 3, Krysiak 8, Polok 3. Trener: Wojciech Jedziniak

Kary: 4 minuty (Wrzesiński, Krysiak)

Karne: 0/0

Relacja meczowa

Trójkolorowi po raz kolejny wyszli w odmienionym składzie. Wciąż brakowało Pawła Dudkowskiego, Krzyśka Łyżwy, a dodatkowo wciąż jednak nie doszedł do siebie w pełni ostatnio chorujący Piotr Wyszomirski. Szansę na grę otrzymał jednak Ljubomir Ivanytsia, który na parkiecie nie pojawił się od wiosny 2022 roku.  Ale i goście przyjechali w wąskim ledwie 13-osobowym składzie. 

Portowcy w pierwszych minutach nie grali najlepiej w obronie, ale ich błędy raz za razem naprawiał rewelacyjnie wchodzący w mecz bramkarz Maksym Viunyk. W zasadzie tylko dzięki niemu przez pierwsze sześć minut Górnicy nie potrafili odskoczyć. Wtedy jednak świetnie w mecz zaczął wchodzić także jego rywal vis-a-vis, Paweł Kazimier, który także popisał się kilkoma ważnymi interwencjami. Trójkolorowi uciekli rywalom po dwunastu minutach na pięć bramek, 9:4. Pogoń zaczęła popełniać raz za razem coraz większe błędy. Chociażby wybijając piłkę na aut, zapomnieli doprowadzić do zmiany z wycofanym bramkarzem, więc Dmytro Artemenko miał przez kilkanaście sekund pustą bramkę, co zresztą wykorzystał rzutem z trzydziestu metrów. Kolejne minuty to radosny handball po obu stronach. Zabrzanie wciąż jednak utrzymywali bezpieczny, pięciobramkowy dystans. W ostatnich minutach pierwszej połowy przejęli inicjatywę i wykorzystywali sto procent okazji. Na pięć minut przed końcem połowy prowadzili już 19:10! Rywale zdołali odrobić jeszcze dwie bramki, ale wynik ustalił Dmytro Artemenko, trafiając po raz piąty na 20:12! 

Drugą połowę lepiej zaczęli Portowcy, którzy rzucili dwie szybkie bramki. Zabrzanie weszli jednak na właściwe tory już po chwili, powiększając przewagę aż do jedenastu bramek (26:15). Szczecinianie chyba już zaczynali myśleć o powrocie do domu, bo jakby rozkojarzeni tym faktem zaczęli popełniać seriami kolejne błędy.  Te zabrzanie zaczęli wykorzystywać świetnymi kontrami. Remedium miało być uspokojenie ataku. Pogoń zaczęła cedzić każdą sekundę i starała się wypatrzyć choć najmniejszą lukę w defensywie gospodarzy. Zaczęło im się to udawać, ale na straży zabrzańskiej bramki wciąż stał rewelacyjny Paweł Kazimier. Dość powiedzieć, że kiedy w 49. minucie oddał pole bramkowe młodemu Bartkowi Szczepanikowi, jego licznik wskazywał aż 45% skutecznych obron!  To dało mu ostatecznie tytuł MVP meczu, choć jego młody zmiennik również popisał się kilkoma ważnymi interwencjami, które dały ostatecznie zabrzanom zwycięstwo 36:24.

 

 

Media

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Karty zawodników

Karty zawodników

Cena: 50,00
Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl