Górnik Zabrze handball

Już w niedzielę walczymy z beniaminkiem!

15.09.2023

Aż pięć lat czekaliśmy na spotkanie Górnika Zabrze z Zepterem KPRem Legionowo. Wszak ostatni mecz zespoły rozegrały w marcu 2018 roku. Teraz będzie okazja do kolejnego starcia!

Mecz rozpocznie się o godz. 16 w najbliższą niedzielę i zobaczyć go będzie można na platformie Emocje.tv.

Legionowo okazało się być wyjątkowo mocnym zespołem w rozgrywkach I Ligi Centralnej, w której drugi rok z rzędu było u szczytu tabeli na zakończenie rozgrywek. W ubiegłym roku nie awansowali z powodów organizacyjnych, ale teraz budżet był odpowiednio zabezpieczony i 30 sierpnia KPR rozpoczął walkę w ORLEN Superlidze. I jak dotąd Legionowo nie może pochwalić się zdobyczą punktową. Na inaugurację legionowianie przegrali z Zagłębiem Lubin 28:31. kilka dni później ulegli Chrobremu 23:31. Najbliżej zdobycia punktów byli w ostatnich dwóch spotkaniach. Z Energą Wybrzeże Gdańsk przegrali "ledwie" 35:36, a w weekend ulegli Enerdze MKS Kalisz 28:30. Widać więc progres w grze, dlatego Górnicy do starcia podejść skoncentrowani.

Legionowo aktualnie plasuje się na ostatnim miejscu ligowej tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Wyprzedza go Piotrkowianin i Kalisz, które mają po 3 punkty.

Przed sezonem drużynę opuścili Maciej Filipowicz, Damian Didyk oraz Ali Mehdizadeh. Dołączyli zawodnicy z konkurencyjnych w I lidze zespołów: Kacper bogudziński ze Śląska Wrocław, Norbert Maksymczuk z AZSu AWF Biała Podlaska oraz Damian Pawelec z Warmii Olsztyn.

Zespół z Legionowa poszczycić się więc może wyjątkowo ciekawym składem. W głównej mierze oparty jest na młodych zawodnikach, ale nie brakuje też doświadczonych superligowców, na przykład Franci Bronovca czy Krzysztofa Tylutkiego, znanego z gry w Azotach-Puławy i Chrobrym Głogów. Warto też zwrócić uagę na skutecznego Norberta Maksymczuka, który w czterech meczach zdobył już 28 bramek (tyle samo, co najbardziej skuteczny Górnik - Taras Minotskyi).

Dojrzeć można też dwa nazwiska znane z Zabrza. Mowa o rozgrywającym Filipie Fąfarze oraz obrotowym Damianie Pawelcu. Ten drugi był wieloletnią podporą obrony zabrzan i solidnie wsparł Ostrovię w walce o ubiegłoroczny awans.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl