Górnik Zabrze handball

Gwiazdy Górnika sprzed lat na meczu z Gwardią

05.09.2023

 Mimo letniej pogody, poniedziałkowego terminu i bezpośredniej transmisji telewizyjnej, frekwencja na meczu z Gwardią Opole była bardzo dobra, a doping, jaki zgotowali podopiecznym Tomasza Strząbały fani Górnika, był naprawdę imponujący. - Dla takich kibiców chce się grać. Czuliśmy to wsparcie od pierwszej minuty – przyznał po meczu Jakub Szyszko, który zadebiutował przed naszymi kibicami i – podobnie jak w Ostrowie – zagrał świetny mecz.

Na trybunach tradycyjnie pojawili się wielcy zawodnicy Pogoni Zabrze, między innymi Engelbert Szolc oraz Marek Kąpa. Ten drugi dziś obchodzi 65. urodziny, o czym piszemy w osobnym tekście, więc była okazja, by oddał symboliczny pierwszy rzut przed gwizdkiem sędziego, który rozpoczął mecz. - Wkraczam w wiek emeryta, dlatego podjąłem decyzję, by ostatecznie skończyć swoją przygodę z pracą trenerską. Trwała ponad 30 lat, chyba wystarczy…. - przyznał Pan Marek, najbardziej utytułowany zawodnik w historii klubu.

Mimo nam, że mecze naszych piłkarzy ręcznych oglądają też legendy piłkarskiego Górnika. Mimo 86 lat na trybunach pojawił się Stanisław Oślizło, który kiedy tylko ma czas, regularnie ogląda mecze. W jego sąsiedztwie zasiadł Ryszard Cyroń, który na meczu piłki ręcznej był po raz pierwszy. - Jako młody chłopak dobrze grałem w ręczną, ale na poziomie szkoły. Wygrała jednak nożna – wspomina strzelec ponad 100 bramek dla Górnika i czterokrotny mistrz Polski. - Ogląda się to fantastycznie, o wiele lepiej niż w telewizji. Szybkość, dynamika, sprawność, siła… Kapitalne emocje. Myślę, że tej jednej wizycie na pewno się nie skończy – przyznał legendarny napastnik z Roosevelta. Co ciekawe, na trybunach dostrzegliśmy też Marcina Prasoła, asystenta Jana Urbana, który z synem podziałał skuteczność Przytuły i Minotskyiego. Kiedy zapytaliśmy go po meczu, czy kogoś widziałby w drużynie 14-krotnych mistrzów Polski, odparł z uśmiechem. - Macie niesamowite „strzelby”. Problem w tym, że rzucają rękami, a u nas tak nie można. Ale… Oglądało się ten mecz fantastycznie. Na Kielcach też jestem – przyznał Marcin Prasoł.

To już w niedzielę. Tymczasem Górnikowi już teraz życzymy powodzenia w derbach z chorzowskim Ruchem. To już 15 września. Bilety na to spotkanie zostały już wyprzedane. Wierzymy, że na niedzielnym meczu z mistrzem Polski z Kielc będzie podobnie.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl