Górnik Zabrze handball

Zapraszamy na prezentację!

22.08.2023

Rozmowa z dyrektorem Górnika Zabrze Dariuszem Czernikiem.

- Ostatnie sparingi za drużyną Górnika. Turniej w Brnie zakończyliśmy na 3. miejscu. Zespół jest gotowy do startu w lidze?
- Pytanie dotyczące strony sportowej należy kierować do trenera, ale śledząc nasze wyniki na pewno można zauważyć progres z każdym meczem i każdym tygodniem. Do premierowej konfrontacji z Ostrovią zostało jeszcze ponad tydzień, więc powinno być… jeszcze lepiej. Najważniejsze, by w tych ostatnich dniach uniknąć kontuzji.

- Na razie się to udaje?
- Nigdy nie jest idealnie, szczególnie w okresie przygotowawczym, który wymaga wykonania naprawdę ciężkiej pracy, pozwalającej naładować „akumulatory” na pół roku. Pamiętajmy, że jesienią połączymy grę w ORLEN Superlidze z grą w Lidze Europy. Będzie czas na grę, podróże i regenerację, a najmniej na trening. Dlatego trener Tomasz Strząbała cały czas podkreśla, że fundament formy fizycznej trzeba zrobić teraz, by potem budować na nim dobre wyniki. Wracając do pytania, poza treningiem jest od pewnego czasu Patryk Mauer, co kibice na pewno zauważyli śledząc składy z poszczególnych meczów. Mamy nadzieję, że przerwa nie potrwa długo. Na szczęście w kapitalnej dyspozycji jest Kuba Szyszko, sprowadzony na prawe skrzydło.

- W zespole dokonała się spora rewolucja. Zdążymy?
- Nowy sztab, sześciu nowych graczy… To zawsze wymaga pracy i czasu. Mamy jednak przekonanie, że wszystko idzie zgodnie z obranym kierunkiem i w sezonie kibice będą mieli sporo satysfakcji z naszej gry.

- W Zabrzu zagraliśmy tylko dwa sparingi. Kiedy fani będą mogli zobaczyć drużynę po raz kolejny?
- Faktycznie, tak ułożył się kalendarz, że trzy ciekawe turnieje graliśmy poza Zabrzem. Okazja jednak będzie, i to jeszcze przed pierwszym meczem. W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 zapraszam na prezentację drużyny przed nowym sezonem.

- Gdzie?
Tuż za naszą halą, w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu przy ul. Wolności 408. Będzie częścią pożegnalnego koncertu tegorocznego Carnall Festiwal, w którym wystąpią Waluśkraksakryzys i Brodka. Zapowiada się kilka godzin fajnej zabawy, miło nam, że będziemy jej częścią. Wszystkich serdecznie zapraszam, wstęp jest oczywiście wolny, będzie też można nabyć coś do picia i jedzenia. Kilka dni później zaczynamy w Ostrowie, a 4 września w dniu rozpoczęcia roku szkolnego zaczynamy sezon w naszej hali.

- Można już kupować karnety na sezon.
- Do czego serdecznie namawiam. Przypomnę, że sezon kończy się fazą play off, gdzie gra toczy się o medale. Karnet oczywiście obejmuje te mecze. Dla wiernych fanów mamy też – jak rok temu - Kartę Kibica, która upoważnia do sporych zniżek dla kibiców. Jest też spacjalna oferta dla uczniów szkół, w których trenuje się piłkę ręczną.

- Co czeka nas jeszcze przed początkiem sezonu?
- W najbliższych dniach ogłosimy – wierzę w to – informację, która powinna bardzo ucieszyć kibiców goszczących w naszej hali. Powinniśmy też ogłosić oficjalnie miejsce, gdzie przyjdzie nam grać mecze Ligi Europy. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji z EHF. Sezon zapowiada się ekscytująco, tym bardziej zapraszam do chodzenia na mecze Górnika Zabrze.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl