Górnik Zabrze handball

Paweł Kazimier: Trudno będzie się żegnać z Górnikiem

17.05.2023

Już w piątek Górnicy zmierzą się w ramach ostatniego meczu sezonu. Ich rywalem będzie Zagłębie Lubin. Choć dla zabrzan to starcie nie ma stawki sportowej, bo w żaden sposób nie wpłynie na pozycję w tabeli, to jednak Trójkolorowi chcą zmazać plamę po ostatnich, nieco gorszych starciach. Mecz w Lubinie będzie także ostatnim występem Pawła Kazimiera w barwach Górnika. Postanowiliśmy z nim porozmawiać na ten temat.

- Na pewno ten sezon chcemy zakończyć z przytupem i wygrać ten mecz. Chcemy udowodnić, że ostatnie porażki do wypadek przy pracy - mówi bramkarz Górnika. - Może to efekt tego, że zeszła z nas presja walki o wynik, ale chcemy pokazać, że wciąż potrafimy grać i przywieźć na pożegnanie 3 punkty - dodaje Kaziu.

No właśnie: pożegnanie. Bo będzie to też ostatnia okazja dla Pawła do wystąpienia w barwach Górnika Zabrze: - To była piękna przygoda. Trenowałem i grałem z wielkimi bramkarzami: Martinem Galią, Matim Korneckim, Kubą Skrzyniarzem czy teraz Piotrem Wyszomirskim. Dziesięć lat temu oglądając ich w telewizji, nie myślałem nawet, że będą moimi kolegami i będę mógł czerpać z ich doświadczenia - wzdycha bramkarz. - Zwłaszcza, że związałem się z tym klubem, pochodzę przecież z sąsiedniem Rudy Śląskiej. Spędziłem tu kawał czasu, udało się nam zdobyć dwa medale mistrzostw, mam całą moc wspomnień... Trudno będzie się żegnać z Zabrzem. 

Choć Kaziu opuści Górnika, to jednak wciąż będziemy mogli obserwować jego poczynania, bo już wiadomo, że pozostanie w PGNiG Superlidze.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl