Górnik Zabrze handball

„Poldi” przywitany owacyjnie

08.05.2023

Kolejny raz na trybunach w hali przy Wolności zasiadł mistrz świata i piłkarz Górnika Lukas Podolski. Tym razem pojawił się w towarzystwie między innymi córki oraz mamy, pani Krystyny. - Spotkaliśmy się z Łukaszem i jego mamą w piątek na meczu Górnika z Wartą Poznań. Pani Krystyna przed laty doskonale grała w piłkę ręczną. Była zawodniczką Sośnicy i reprezentacji Polski. Wiele razy wspominała, że chętnie wybrałaby się na mecz. Teraz nadarzyła się okazja… - mówi Dariusz Czernik, dyrektor klubu.

Lukas miał też okazję pojawić się na parkiecie. Oddał pierwsze podanie, które zainaugurowało mecz. Rzut był na tyle mocny, że sprawdził koncentrację Piotra Wyszomirskiego. Potem z trybun kibicował drużynie. - Byłem kolejny raz. Najlepszy wynik ze mną w roli kibica Górnik osiągnął to wygrana z Zurychem w pucharach. Potem zwycięstwa już nie oglądałem, ale to, co jest fajne, to coraz więcej ludzi na trybunach. Hala była niemal pełna, atmosfera kapitalna. Tylko coś ten mecz chłopakom nie wyszedł … Z drugiej strony brawo za medal. W sporcie zdarzają się lepsze i słabsze momenty. Coś o tym wiem. Najważniejsze, by realizować cele, grać o medale. To się Górnikowi udało. Wielkie gratulacje – kończy Podolski, który rozdał mnóstwo autografów i w przerwie meczu zdążył porozmawiać z Bogdanem Kmiecikiem. - Gościć sportowca takiej rangi to dla nas zaszczyt. Wystarczy krótka rozmowa z Lukasem, by nie mieć wątpliwości, że jest to postać, która grała o wielkie cele. Konkretny, zdecydowany, nie zadowalający się przeciętnością. Super, że ktoś taki trafił do Zabrza – mówi prezes Górnika.

Wracając do mamy „Poldiego”, pani Krystyna w klubie VIP momentalnie „odnalazła się” z Engelbertem Szolcem, legendarnym snajperem Pogoni Zabrza, w swoim czasie królem strzelców ligi i etatowym reprezentantem Polski na wielu imprezach dużej rangi. Czasu zbyt wiele nie było, ale oboje przypomnieli sobie „stare” czasy, kiedy śląska piłka ręczna należała do najsilniejszych w Polsce. - Następnym razem porozmawiamy dłużej i mam nadzieję, że zobaczę zwycięski mecz Górnika. Dziś szczęścia drużynie nie przyniosłam – żartowała pani Krystyna. Dodajmy, że w tym sezonie na meczach naszej drużyny byli już mama, tata, wujek, syn oraz córka Lukasa Podolskiego. Kolejna okazja jesienią. Już zapraszamy...

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl