Górnik Zabrze handball

Kapitan na dłużej w Zabrzu

08.05.2023

Damian Przytuła zostaje w Górniku co najmniej do czerwca 2025 roku! Jako pierwsi tę wiadomość usłyszeli kibice, którzy licznie pojawili się w Łaźni Łańcuszkowej na pomeczowym spotkaniu z drużyną. Prezes Bogdan Kmiecik powiedział, że doszedł z naszym kapitanem do porozumienia w sprawie nowej umowy. - Damian miał co prawda kontrakt ważny jeszcze rok, ale pojawiały się sygnały o zainteresowaniu zagranicznych klubów. Cieszy mnie, że jest zainteresowany projektem, który systematycznie realizujemy w Zabrzu. Widzi, że klub się rozwija, podnosi swój poziom, sięga po coraz lepszych zawodników. Jesteśmy zgodni, że Górnik jest i wciąż będzie świetnym do jego rozwoju, na czym powinni skorzystać wszyscy – mówi prezes Kmiecik.

Nowa umowa będzie obowiązywała do czerwca 2025, a więc jeszcze przez dwa lata. 25-letni lewy rozgrywający trafił do Górnika latem 2021 roku z MMTS Kwidzyn. Od początku pełni bardzo ważną rolę w zespole, regularnie jest też powoływany do reprezentacji kraju. Nie ma wątpliwości, że jego gra i zdobyte bramki miały kolosalny wpływ na wywalczenie w tym sezonie brązowego medalu Superligi.

- Jestem bardzo zadowolony, że wciąż będę grał w Górniku. W ostatnich tygodniach miałem różne myśli. Z jednej strony była chęć spróbowania sił w innej lidze. Z drugiej widzę, jak Górnik się rozwija. I to pod każdym względem – sportowym i organizacyjnym. Słyszę o zawodnikach, którzy tego lata do nas trafią, wierzę, że możemy zaliczyć fajną przygodę w europejskich pucharach i kolejny raz walczyć o medal. Stąd decyzja o pozostaniu w Zabrzu – komentuje podpisanie nowej umowy „Przytuł”, który za niespełna dwa tygodnie jako kapitan drużyny odbierze medal za trzecie miejsce w sezonie 2023/24. Pierwszy w swojej przygodzie z Górnikiem i – głęboko w to wierzymy – nie ostatni.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Karty zawodników

Karty zawodników

Cena: 50,00
Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl