Górnik Zabrze handball

Odrodzony tytan? Górnik jedzie do Kielc

20.04.2023

Paradoks niedzielnego meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Barlinkiem Industrią Kielce jest taki, że Górnik może do tego spotkania podejść na kompletnym luzie, a kielczanie nie mogą pozwolić sobie na żadną wpadkę. Wszak taki wynik mógłby wpłynąć nawet na walkę o mistrzostwo Polski.

O zespole z Kielc w ostatnich miesiącach mówiło się głównie nie z powodów sportowych. Po wycofaniu się ze sponsorowania klubu browaru Van Pur, Mistrz Polski stanął nad przepaścią, a przyszłość zespołu stała pod ogromnym znakiem zapytania. Media dzieliły już aktualny skład na drużyny z Węgier, Niemiec i Hiszpanii, czemu nie zaprzeczali nawet sami zawodnicy i sztab Mistrza Polski. Ledwie trzy dni temu jednak doszło do przełomu i klub po raz kolejny w swojej historii zmienił nazwę. Tym razem sponsorem tytularnym został Barlinek, producent okładzin podłogowych, który - zdaje się - uratował przyszłość klubu.

W cieniu tych wydarzeń nie umknęły jednak niewątpliwe sukcesy zespołu z Kielc. Wszak awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów to niebagatelny sukces, a aktualna normalizacja sytuacji w klubie pozwala myśleć o kolejnych awansach. Kto wie, może w Final Four zobaczymy dwa polskie zespoły, kielczan obok Orlen Wisły Płock?

A jeśli mowa o Płocku, to i w rozgrywkach rodzimej Superligi jest wyjątkowo ciekawie. Płocczanie w ostatnim czasie chyba odnaleźli patent, by zagrozić dominacji Barlnka Industrii Kielce. Wpierw przed rokiem "odbili" Puchar Polski, a w tym sezonie - w grudniu - dośc sensacyjnie wygrali 29:27 i od tego czasu pewnie rozsiedli się na najwyższym stopniu podium. Jeśli Kielce nie popełnią żadnego błędu po drodze (chociażby przeciwko Górnikowi), to Mistrzostwo Polski rozstrzygnie się w ostatnim meczu sezonu. I tym razem będzie wyjątkowo ciekawie, bo wymagana jest wygrana co najmniej trzema bramkami.

Skupmy sie jednak na Górniku. Ten wygrał z Kielcami bardzo dawno temu, że już niewielu jest w stanie podać prawidłową datę. Ale też nie stawia najbliższym rywalom łatwych warunków, często nawet przegrywając najmniejszą liczbą bramek spośród wszystkich zespołów z trzeciego i niższych miejsc tabeli. Z drugiej strony jednak w ostatnich 30 oficjalnych spotkaniach aż 29 razy wygrywali kielczanie.

Jak będzie tym razem? O tym przekonamy sie w najbliższą niedzielę o godz. 14. Serdecznie zapraszamy do wsparcia Górnika. Nawet przed telewizorami, gdzie transmisja będzie za pośrednictwem TVP Sport - w telewizji, aplikacji i na stronie www.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Karty zawodników

Karty zawodników

Cena: 50,00
Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl