Górnik Zabrze handball

Damian Przytuła: Patrzymy pozytywnie na kolejne spotkania

12.04.2023

Górnik w piątkowym meczu z Azotami-Puławy zagwarantował sobie co najmniej brązowy medal Mistrzostw Polski. I to na cztery serie przed końcem sezonu! - Ale to nie oznacza, że teraz sobie odpuścimy kolejne mecze - mówi kapitan Górnika Zabrze, Damian Przytuła.

- Na pewno już ochłonęliśmy po świętowaniu zdobycia medalu i zdołaliśmy odpocząć po tym spotkaniu - dodaje. - Do kolejnych meczów możemy teraz podejść już całkowicie na spokojnie, z chłodną głową, bo już zrealizowaliśmy cel przedsezonowy - uśmiecha się. Ale też dodaje, że Górnik nie ma zamiaru odpuścić kolejnych spotkań, w tym najbliższego z Ostrovią: - Jesteśmy ambitni i do końca sezonu chcemy pokazywać swoją wartość. Tym bardziej, że na halę na pewno przyjdą kibice, którzy chcą zobaczyć nas walczących z jak najlepszej strony - dodaje.

Po wstępnych przygotowaniach wie jednak, że Górnik będzie wyglądał na boisku nieco inaczej niż dotychczas: - Na pewno część z nas będzie mogła trochę więcej odpocząć, a grać będą mogli zawodnicy, którzy w tym sezonie tych okazji mieli mniej. Będą mieli szansę na zaprezentowanie się publiczności - relacjonuje. Te zmiany zobaczymy na pewno w meczu z Ostrovią, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17.45. - To bardzo dobry zespół, ale też nieobliczalny - analizuje najbliższego rywala kapitan Górnika. - Z jednej strony potrafią zagrać kapitalne zawody i sensacyjnie urwać punkty faworytom, ale grają też czasem o wiele słabsze spotkania, na, co najwyżej, średnim ligowym poziomie. Wciąż szukają stabilizacji, ale na pewno ich nie można zlekceważyć. To doświadczony zespół, który ma się jeszcze o co bić.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl