Górnik Zabrze handball

Mały finał już w piątek!

06.04.2023

Polscy kibice szczypiorniaka mogli się przyzwyczaić, że mecze pomiędzy Górnikiem Zabrze a Azotami-Puławy odbywały się na samym finale rozgrywek, a ich stawką często był brązowy medal Mistrzostw Polski! Tym razem jednak terminarz ustawił się nieco inaczej, wszak Górnicy przed rokiem zajęli piąte miejsce i tym samym rozstawienie meczów wygląda zgoła inaczej. Co jednak ciekawe - stawką meczu na pięć spotkań przed końcem może być brązowy medal Mistrzostw Polski!

Wszak Górnik aktualnie plasuje się na trzecim miejscu ligowej tabeli z dorobkiem 48 punktów. Azoty-Puławy znalazły się tuż za podium, ale mają stratę aż 12 punktów do zabrzan. Jeśli Górnicy wygrają ten mecz - nawet po rzutach karnych! - mogą sobie wieszać medal na szyi. Będą mieli wtedy przewagę 14 punktów – nie do odrobienia przez Azoty do końca rozgrywek. Przegrana daje jeszcze matematyczne szanse puławianom na odbicie najniższego stopnia podium. Wszak do końca rozgrywek – licząc najbliższy mecz – zostało 5 serii spotkań, a stawką każdego są trzy punkty.

Oba zespoły czekają jeszcze spotkania z najtrudniejszymi rywalami w Polsce. Górnik 23 kwietnia zagra na trudnym, kieleckim terenie, a puławianie w tej samej serii, ale dwa dni wcześniej, podejmą Orlen Wisłę Płock. Choć nasza dyscyplina kocha sensacje, trudno jednak zakładać, że którykolwiek z tych zespołów pokona wielokrotnych Mistrzów Polski.

Tydzień wcześniej zabrzanie podejmą Ostrovię, a Puławy pojadą do Tarnowa.  Na ostatniej prostej Trójkolorowi podejmą Głogów, a Azoty pojadą do Piotrkowa, a w ostatnim meczu sezonu Górnik walczyć będzie w Lubinie, a Azoty podejmą Pogoń Szczecin. Jak widać nasi najbliżsi rywale mają nieco łatwiejszy terminarz i na pewno będą walczyć o kolejne punkty. Tym bardziej, że naciska ich Torus Wybrzeże Gdańsk (punkt straty) i Chrobry Głogów (dwa punkty straty).

Skąd jednak tak trudna sytuacja naszego piątkowego przeciwnika? O tym długo jeszcze będzie się rozmawiać, wszak przed sezonem drużyna "na papierze" wyglądała korzystnie i była murowanym faworytem do walki o medale. W tym roku - po kontuzji Michała Jureckiego - Azoty są jednak dalekie od optymalnej formy. Zaczęło się w lutym od remisu z Gwardią. Tydzień później przyszła sensacyjna przegrana z Wybrzeżem. Na pocieszenie Azoty pokonały Lubin, ale później przegrali z Ostrovią, Industrią i Głogowem, po drodze remisując z Gwardią.

Na pewno starcie Górnika i Azotów będzie wyjątkowo ważne i emocjonujące, bo nawet statystyki pokazują idealny podział szans na zwycięsto. W ostatnich 39 spotkaniach oba zespoły wygrywały po 18 razy, a trzykrotnie doszło do remisu.

 

Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się już w piątek o godz. 19.15! Mecz transmitowany będzie przez TVP Sport - na antenie, w aplikacji i na stronie www!

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Karty zawodników

Karty zawodników

Cena: 50,00
Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl