Górnik Zabrze handball

Paweł Kazimier: Naszym atutem jest własny parkiet i doping naszych kibiców

30.03.2023

Paweł Kazimier: Naszym atutem jest własny parkiet i doping naszych kibiców Już w niedzielę gramy z Torus Wybrzeżem Gdańsk! - To zespół, który jest w tym sezonie objawieniem ligi. We wrzesniu nikt chyba nie przypuszczał, że będą tak wysoko - komplementuje rywali Paweł Kazimier, bramkarz Górnika Zabrze. - To zespół młodych, ambitnych chłopaków, którzy w każdym meczu pokazują, że trzeba się z nimi liczyć.

Ale Kaziu widzi też spore pozytywy: - Bardzo ważne są liczne powroty naszych zawodników, bo długo mieliśmy przetrzebiony chorobami i drobniejszymi kontuzjami skład. To odbijało się na innych zawodnikach, bo często musieli grać więcej i większa odpowiedzialność na nich spoczywała - mówi bramkarz Górnika.

Jak jednak podejść do rywala z Gdańska. - Przede wszystkim musimy patrzeć na siebie. W tym sezonie jednak gramy dobrze, mijają nas tez poważne kontuzje, co było problemem w poprzednich sezonach. Jesteśmy dzięki temu zgrani w szerokim składzie - mówi Kaziu. - Gdańsk gra solidnie, ale przede wszystkim musimy patrzeć na siebie. Mamy na pewno handicap w tym, że już raz w tym sezonie z nimi wygraliśmy, a ostatnio pokonał ich Chrobry Głogów.

Jak przeciwdziałać jednak sławnym, gdańskim kontrom? - Gramy skoncentrowani w ataku i nie dajemy okazji do kontr, a kiedy nie wyjdzie - nasi skrzydłowi szybko wracają i przeszkadzają. Grunt to nie dać wiatru w skrzydła rywalom - mówi bramkarz Górnika. A co, gdy to nie wyjdzie? - Tu musi być efekt solidnej analizy zawodników rywala. Zawsze przed każdym meczem rozpisujemy każdego zawodnika i chyba widać, że pracujemy nad tym, wiemy jak kto i gdzie rzuca - opisuje przygotowania Kazimier. - Musimy też zadbać o to, by wejść w mecz w pełni skoncentrowanym. Bo odrobienie tylu bramek, co w meczu z Kwidzynem, teraz może być trudne. Ale w Polsce tak naprawdę wygrać może każdy z każdym. Ostatnio Lubin wygrał z Ostrowem, Głogów z Gdańskiem. a Tarnów z Kwidzynem. Trzeba być świadomym, że naszym atutem będzie własny parkiet i doping naszych kibiców.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Karty zawodników

Karty zawodników

Cena: 50,00
Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl