Górnik Zabrze handball

Przed Górnikami Gwardia Opole!

24.03.2023

Mecze Górnika Zabrze z Gwardią Opole zawsze dostarczały kibicom całą moc atrakcji, bez względu na sytuację w tabeli i różnice pomiędzy zespołami. Dlatego sobotni mecz zapowiada się na wyjątkowo ważny!

Gwardziści aktualnie plasują się na 10 pozycji ligowej tabeli z dorobkiem 19 punktów. To wynik siedmiu zwycięstw - w tym dwóch po konkursie rzutów karnych. Pozostałe 12 meczów Gwardziści dotkliwie przegrali.

To wszystko efekt sporej przebudowy klubu i odmłodzenia składu. Co więcej, to też ostatni sezon, w którym zespół prowadzi szkoleniowiec Rafał Kuptel. Udało się jednak świetnie wylansować jednego z najlepszych polskich asystujących - Marka Monczkę, który w klasyfikacji zawodników pod względem liczby asyst zajmuje drugie miejsce! 

Opolanie szukają wciąż optymalnej formy. Dośc powiedzieć, że w tym roku zdołali wygrać tylko raz w regulaminowym czasie gry - przed dwoma tygodniami z Grupą Azoty Unią Tarnów. Sensacyjnie jednak zremisowali i wygrali w karnych także z Azotami-Puławy, choć to puławianie byli stawiani w roli murowanego faworyta. Podobnie punkty udało się uzyskać w starciu z Zagłębiem na początku lutego. Pozostałe mecze - z Kielcami, Ostrovią, Gdańskiem i ostatnio Chrobrym zakończyły się bolesnymi porażkami.

Gwardia musi mocno patrzeć jednak w górę tabeli, bo od miejsca zagrożonego barażem dzieli ją ledwie siedem punktów.

Zabrzanie wciąż nie trenują w optymalnym składzie. Trener nie będzie mógł skorzystać z oferty Caspra Liljestranda oraz Krzysztofa Łyżwy, którzy wciąż leczą urazy. Pod znakiem zapytania stoi także występ Ljubomira Ivanytsii, który jest chory. Jest jednak szansa, że zdąży się wykurować do meczu.

Zabrzanie i opolanie mają bogatą historię spotkań. W ostatnich 33 meczach Górnik górą był 21 razy. 10 razy wygrywała Gwardia, a dwukrotnie doszło do remisów. W ostatnim oficjalnym starciu zabrzanie wygrali 30:24. Styczniowy sparing zakończył się także zwycięstwem Górnika, ale wynikiem aż 32:16.

Jakim więc wynikiem zakończy się sobotnie spotkanie? O tym przekonamy się już wkrótce! Mecz transmitowany będzie za pośrednictwem platformy Emocje.TV.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl