Górnik Zabrze handball

Czeski Supertalent w Zabrzu!

08.03.2023

Od 1 lipca tego roku zawodnikiem naszego klubu będzie Lukas Morkovsky. Sezon 2022/23 wkracza w decydującą fazę, nasi zawodnicy walczą o utrzymanie do jego końca trzeciej pozycji w ligowej tabeli, tymczasem już dziś możemy poinformować o pierwszym transferze klubu dokonanym z myślą o kolejnych rozgrywkach. Od 1 lipca 2023 zawodnikiem Górnika Zabrze będzie Lukas Morkovsky, 21-letni Czech, określany w swoim kraju jako supertalent i wielka nadzieja tamtejszego handballu.

Bogdan Kmiecik, właściciel i prezes Górnika, zapytany o transfer młodego Czecha mówi: - Myślę, że to dobra wiadomość dla wszystkich kibiców piłki ręcznej, nie tylko w Zabrzu. Oczywiście dla nas najważniejsze jest, że udało się przekonać zawodnika do naszej wizji budowania drużyny oraz do tego, że Zabrze będzie najlepszym miejscem, by rozwijał się sportowo. Wierzę jednak, że Lukas będzie wartością dodaną do całej ligi, bo mimo młodego wieku już ma spore doświadczenie i – co bardzo ważne – gra w pierwszej reprezentacji prowadzonej przez takiego fachowca, jakim jest Xavi Sabate, trener Orlenu Wisły Płock oraz czeskiej drużyny narodowej – to opinia Bogdana Kmiecika, który jednocześnie dodaje: - Chcemy zawodników „głodnych” sukcesów i chcących się rozwijać. Na przestrzeni ostatnich lat wielu takich w Górniku się pokazało i trafiło do czołowych lig w Europie.

Morkovsky urodził się 4 stycznia 2002 roku, mierzy 189 cm wzrostu, waży 88 kg. Mając szesnaście lat zaczął grać w juniorskich reprezentacjach Czech. W końcu trafił do „jedynki” prowadzonej przez Sabate. Od kilku lat reprezentuje barwy klubu HC Zubri. W zależności od potrzeb równie skutecznie gra jako środkowy oraz lewy rozgrywający. Nie mając skończonych 19 lat zdobył dla klubu ponad sto bramek, należąc do najskuteczniejszych zawodników w całej lidze czeskiej. Ten licznik wciąż bije i to w imponującym tempie. Do końca sezonu w lidze czeskiej, a już w nowym sezonie w Superlidze. - Bardzo się cieszę, że od lipca będę grał w tak dobrym klubie, jakim jest Górnik. Trzymam kciuki, by zespół zajął trzecie miejsce, zdobył medal i zagrał w europejskich pucharach – powiedział nam Lukas. Ze strony klubu możemy zapewnić, że to nie ostatni klasowy gracz, jaki latem pojawi się w Zabrzu. Póki co jednak skupiamy się na tym sezonie i już dziś zapraszamy na mecz z Kwidzynem. Wsparcie kibiców w każdym spotkaniu będzie drużynie bardzo potrzebne.

Dorobek Lukasa z ostatnich lat:

REPREZENTACJA CZECH: 27 MECZÓW – 138 BRAMEK

OBECNY SEZON W LIDZE: 13 MECZÓW – 89 BRAMEK

SEZON 2020/21 W KLUBIE: 26 MECZÓW – 157 BRAMEK

SEZON 2021/22 W KLUBIE: 36 MECZÓW – 245 BRAMEK

Media

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Karty zawodników

Karty zawodników

Cena: 50,00
Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl