Górnik Zabrze handball

„Monolit”. Premiera serialu o reprezentacji Polski w piłce ręcznej

04.01.2023

Zobacz prawdziwą twarz drużyny, która za chwilę porwie całą Polskę. „Monolit” to serial pokazujący kulisy życia reprezentacji piłkarzy ręcznych: radość, szczęście i ból. Kamera przez cały rok towarzyszyła im w przygotowaniach do największej imprezy w dziejach polskiego szczypiorniaka. Premiera 6 stycznia o 21:40 w TVP Sport.

Piłkarze ręczni przez wiele lat byli drużyną, która tworzyła mity. Dziś Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk doczekali się następców. Podopieczny Patryka Rombla mistrzostwami świata mogą napisać własną legendę. Turniej, który organizują wspólnie Polska oraz Szwecja, to nie tylko szansa, żeby nawiązać do wyników osiąganych przez drużynę Bogdana Wenty, ale także ścieżka prowadząca do kwalifikacji na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. 

Kamery towarzyszyły reprezentantom Polski w drodze do turnieju, który dla wielu z nich może być najważniejszym w życiu i przedefiniować kariery. Zaglądamy za kulisy meczów, treningów, żmudnych przygotowań. To sceny często nieprzyjemne, czasem drastyczne, ale zawsze prawdziwe. 

Zobaczycie dzięki nim piłkarzy ręcznych oczami lekarzy, kibiców, ale także najbliższych. Twórcy byli z zawodnikami w sali operacyjnej, rodzinnym domu, pokoju rehabilitacji oraz szatni. Projekt przygotowany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP), komitet organizacyjny mistrzostw świata oraz Awake Studio to wydarzenie, jakiego w polskim szczypiorniaku jeszcze nie było. Mamy dla was historią życia rozpisaną na sześć odcinków, której epilogiem – a może nowym otwarciem – będzie turniej.

 

Media

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl