Górnik Zabrze handball

- Potencjał jest ogromny. Nie można go zmarnować – mówi Dariusz Czernik, dyrektor Górnika.

25.10.2022

Zapraszamy do rozmowy z Dariuszem Czernikiem, dyrektorem Górnika, w której opowie o akcji "Młody Mistrz!" i o przyszłości zabrzańskiego szczypiorniaka.

- Skąd pomysł, by związać zawodników z poszczególnymi klasami szkoły sportowej?

- Myśleliśmy o tym od kilku miesięcy. Każdego dnia widzę, jak od 8.00 do 17.00 przez halę przewija się kilkuset młodych ludzi bawiących się w piłkę ręczną. Kiedy oni kończą zajęcia, treningi zaczynają nasi zawodnicy pierwszej drużyny Górnika. Mijają się więc każdego dnia, a chcieliśmy, by się spotkali. Siedliśmy z trenerem Markiem Płatkiem, odpowiedzialnym za szkolenie dzieciaków w Zespole Szkół Sportowych, a przed laty trenerem pierwszej drużyny naszych seniorów, i doszliśmy do wniosku, że taka forma współpracy będzie kapitalną promocją piłki ręcznej. Z korzyścią dla wszystkich.

- Co oferuje klub?

- Dzieciaki mają świetnych trenerów, ale każdy wie, że najbardziej na wyobraźnię działa spotkanie z mistrzem. Z kimś, kto osiągnął sukces, gra w kadrze, wygrywa ligowe mecze o stawkę, tymczasem jest na „dotknięcie ręki”. Przed ogłoszeniem tego pomysłu siadłem z Damianem Przytułą, naszym kapitanem, kandydatem do gry w reprezentacji Polski na mistrzostwach świata i powiedziałem, co planujemy. Przyznał, że to świetny pomysł i drużyna „kupuje” go w ciemno. Zawodnicy będą chodzić na treningi. Na pewno raz w miesiącu, może częściej. Będzie okazja do pokazania kilku zagrań, rozmowy, ale też zrobienia wspólnego zdjęcia. Do tego zapraszamy każdy rocznik na jeden z naszych meczów. Nie ukrywam, że chcemy, by młodzież jak najliczniej odwiedzała halę i kibicowała drużynie. Teraz będą mogli kibicować nie tylko Górnikowi, ale swoim „patronom”. Może jakaś klasa zrobi fajny transparent wspierający opiekującego się nią zawodnika? Dzieciaki mają kapitalne pomysły.

- Finał akcji szykujemy na grudzień.

- Finał to złe słowo, bo wierzę, że zaczęliśmy coś, co będzie trwało latami. Faktycznie jednak, chcemy w grudniu spotkać się w hali z wszystkimi uczniami na wspólnym, 2-godzinnym święcie piłki ręcznej. Zaprosimy wszystkie drużyny, rodziców i trenerów na spotkanie z pierwszym zespołem. Będą konkursy, turniej, wspólny mecz… Patronem akcji jest jeden z naszych sponsorów Yellow Sport. Firma już deklaruje ufundowanie nagród.

- Zaczynamy w niedzielę…

- Tak. Gramy niezmiernie ważny mecz z Azotami Puławy. Szczęśliwa klasa 3. LO wylosowała zaproszenie na ten mecz, ale chętnie zobaczymy jak najwięcej dzieciaków i młodzieży w hali. Niech wspierają Górnik, a przy okazji „swoich” opiekunów. Potencjał piłki ręcznej w Zabrzu jest ogromny. Wierzymy, że nasza akcja wpłynie na jeszcze większą reklamę, promocję klubu i dyscypliny w mieście. W końcu lepszej zawodowej drużyny, walczącej o medal w jednej z najpopularniejszych dyscyplin w kraju, dziś w Zabrzu nie mamy.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl