Górnik Zabrze handball

Mecz na szczycie!

24.10.2022

Jeszcze dwa miesiące temu niewielu się spodziewało, że spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze a TORUS Wybrzeżem Gdańsk będzie meczem na szczycie! Wszak Górnik umościł się na trzecim miejscu i wyprzedza właśnie czwarte TORUS Wybrzeże Gdańsk. Dość niespodziewana wysoka pozycja gdańszczan to efekt świetnej gry na początku sezonu. Teraz jednak Wybrzeże wpadło w drobny dołek i szuka punktów...

TORUS sezon rozpoczęło od wygranej 23:22 w derbach Pomorza z MMTSem Kwidzyn. Tydzień później pewnie rozprawiło się z Gwardią Opole (27:23), a trzecie zwycięstwo do mecz z Zagłębiem Lubin (27:19). Kolejnym rywalem były Azoty-Puławy, w którym zespół z Trójmiasta skazany był na pożarcie. Tymczasem sensacyjnie podopieczni Mariusza Jurkiewicza wygrali aż 30:25! Drobny kryzys rozpoczął się na początku października. Wpierw nasi najbliżsi rywale zremisowali z KPRem Arged Ostrovią 30:30, by przegrać ostatecznie w rzutach karnych. Potrzeba było jednak aż trzech serii rzutów karnych, w których to ostrowianie wygrali 11:10. Tuż przed przerwą reprezentacyjną Wybrzeże uległo Łomży Industrii Kielce (20:31), a w środę przegrali z Chrobrym Głogów 25:27.

W dobrej dyspozycji gdańszczan zapewne pomogła przebudowa składu. Bo to bodaj najbardziej zmodyfikowany zespół spośród superligowców. Szeregi opuściły klubowe legendy: bramkarz Artur Chmieliński i rozgrywający Jacek Sulej. Nowych pracodawców poszukać musieli także Mateusz Wróbel, Krzysztof Gądek, Kelian Janikowski, Dmytro Doroshchuk i Ihor Turchenko.

W ich miejsce sprowadzono kilku zawodników z Bałkan oraz młode nadzieje. Z Żukowa do Gdańska przenieśli się Rafał Stępień i Maciej Papina, z kieleckiego SMSu - młodzi i utalentowani Jakub Będzikowski oraz Kornel Poźniak, a zaciąg zakończył się wzmocnieniami w postaci Jocana Milicevica (z FK Bjelovar), Veljko Davidovica (Radnicki Kragujevac) oraz Nejc Zmavc (Vojvodina Novi Sad).

W ostatnich siedemnastu spotkaniach pomiędzy Górnikiem a Wybrzeżem to zabrzanie 13 razy byli górą. Raz doszło do remisu, trzy razy wygrywali gdańszczanie. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się we wtorkowy wieczór! Mecz rozpocznie się o godz. 19.15!

Transmisja w TVP Sport - w aplikacji, telewizji i na stronie internetowej!

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl