Górnik Zabrze handball

Damian, dziękujemy!

26.06.2024

Damian Przytuła po trzech latach gry dla naszego klubu opuszcza Górnik Zabrze. Reprezentacyjny lewy rozgrywający będzie kontynuował karierę poza granicami kraju.

- Jako klub chcielibyśmy podziękować Damianowi za czas spędzony w Górniku. Pomógł klubowi wywalczyć dwa medale Superligi, przez pewien czas był kapitanem drużyny i jednym z jej liderów. W Zabrzu stał się ważnym graczem reprezentacji Polski. Jego umowa z Górnikiem obowiązywała jeszcze rok, jednak Damian chciał spróbować sił poza granicami Polski, więc skorzystał z odpowiedniej klauzuli zawartej w kontrakcie. To jego decyzja, którą szanujemy. Jeszcze raz dzięki i powodzenia w nowym otoczeniu – mówi Dariusz Czernik, dyrektor klubu.

Damian trafił do Górnika latem 2021 roku z Kwidzyna i od razu stał się jednym z liderów drużyny. Jego znakiem firmowym był rzut z drugiej linii. W czasie gry w Zabrzu zdobył blisko 500 goli, walnie przyczyniając się do wielu radosnych chwil, jakie przeżywaliśmy wspólnie w hali przy ul. Wolności 406.

Klub do którego odchodzę to odpowiednik Górnika. Klub zakończył poprzedni sezon na trzecim miejscu, co daje mu prawo gry w Lidze Europejskiej. – Od ponad roku pojawiały się różne oferty z zagranicznych klubów. Widziałem jednak, że w Zabrzu tworzy się świetna ekipa, z którą możemy przeżyć świetną przygodę w Europie i obronić medal. Pod względem sportowym był to fantastyczny rok. Chciałbym podziękować kolegom, sztabowi, klubowi, a przede wszystkim kibicom za te trzy lata. Zawsze miałem wsparcie fanów, przeżytych w Zabrzu chwil także wam nigdy nie zapomnę. Dostałem jednak ciekawą pod każdym względem ofertę i postanowiłem podjąć wyzwanie. Świat piłki ręcznej jest mały, więc myślę, że jeszcze się spotkamy – mówi Damian, któremu jeszcze raz życzymy wielu sukcesów w życiu sportowym oraz osobistym.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl