Górnik Zabrze handball

Piotr Krępa: Zabrze bardzo mi się spodobało

27.06.2024

Piotr Krępa był zimowym wzmocnieniem Górnika. Ten okres miał wykorzystać przede wszystkim na pełne wdrożenie do gry Górnika i przede wszystkim wzmocnić ofensywę Trójkolorowych z linii szóstego metra. Trener Tomasz Strząbała komplementował go zwłaszcza za umiejętności łapania niskich, trudnych podań i przekuwanie ich na trafienia. Jak jednak on sam odnalazł się w Zabrzu?

Chyba warto było przejść do Górnika w trakcie sezonu?
Zdecydowanie tak. Wyniki pokazują, że warto było przychodzić. To pierwszy medal w mojej karierze, więc teraz czas pracować na kolejne.

Gra w Górniku bardzo różniła się od twoich poprzednich klubów? Bo jednak cele sportowe postawiono wysoko.
Moją osobistą ambicją zawsze było zdobycie medali. Na początku sezonu każdy ma równe szanse. Dopóki jest możliwość, trzeba walczyć o najwyższe cele. Pojawienie się w Zabrzu było dla mnie jednak nową sytuacją. Po pierwsze zmiana klubu w połowie sezonu było nietypowa, na początku nie umiałem sobie może do końca tego poukładać w głowie. Ale prędko okazało się, że jest coraz lepiej, jest tutaj super drużyna, świetni ludzie, fajna atmosfera i pomogło mi to prędko odnaleźć swoją rolę w drużynie.

Co to za rola?
To trzeba trenera pytać. (śmiech) Cieszę się z każdej minuty jaką dostałem, ale każdy zawodnik chce grać jak najwięcej. Teraz mamy wakacje i czas na odpoczynek od piłki ręcznej, ale w lipcu na każdym treningu będę chciał zapracować na jak największą liczbę minut na parkiecie.

Jakie masz oczekiwania na przyszły sezon?
Kiedy sezon się zaczyna, zaczyna się walka o mistrzostwo Polski. Każdy na początku ma równe szanse, dopiero później liga zaczyna do weryfikować.

Piotrek Wyszomirski wspomniał jednak, że w minionym sezonie poprawiłby jedną rzecz: chciałby choć raz wygrać z Płockiem.
Byłby to na pewno powód do radości, a przy okazji też nie wiadomo byłoby wtedy jak potoczyłby się drugi mecz. Z drugiej strony... przegrana po zaciętym meczu z Mistrzem Polski nie jest powodem do wstydu.

Trochę mniej boli.
Zdecydowanie. Bo jak przegrywać, to z najlepszymi.

Teraz zasłużone wolne dni. 
Teraz wypoczynek, wakacje i powrót do ciężkiej pracy. Ale wcześniej mamy do odwiedzenia dwa wesela, pewnie krótki urlop z żoną. Nie lubię siedzieć w miejscu, lubię świeże powietrze, odrobinę aktywności.

Warto było przyjść do Zabrza?
Panują w Polsce różne opinie o tym regionie, ale mi Zabrze bardzo się spodobało. Mieszkam na Osiedlu Janek, mam fajny park w okolicy, jest super piekarnia. Jest wszystko, czego człowiek potrzebuje. Może nie ma morza jak w Gdańsku, ale to miasto ma swój klimat i trzeba się cieszyć się z tego, co mam. Pozytywnie się zaskoczyłem.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl