Górnik Zabrze handball

Taras Minotskyi zawodnikiem Górnika!

14.04.2023
video

Mamy kolejną bardzo dobrą informację dla fanów piłki ręcznej i Górnika Zabrze. Od 1 lipca zawodnikiem brązowego medalisty Superligi sezonu 2022/23 będzie ukraiński rozgrywający Taras Minotskyi, jeden z najbardziej wartościowych zawodników ligi i główny kandydat to korony najlepszego strzelca w trwających rozgrywkach.

- Nie chcieliśmy ogłaszać tej informacji przed wywalczeniem medalu, by wszyscy skupili się tylko na osiągnięciu wyznaczonego celu. Teraz, szczęśliwy i dumny z drużyny i tego, czego dokonała w tym sezonie, mogę z dużą satysfakcją powiedzieć, że Taras będzie od lata naszym zawodnikiem. Jest to kontrakt definitywny, który będzie obowiązywał przez trzy sezony – mówi prezes i właściciel Górnika, Bogdan Kmiecik.

Taras urodził się 15 stycznia 2000 roku. Mierzy 193 cm wzrostu, obecnie gra w Grupie Azoty Unii Tarnów i mając na koncie 154 gole zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców Superligi. Co ciekawe, za lego plecami jest dwóch zawodników Górnika – Dima Artemenko oraz Patryk Mauer.

- Skuteczność to jeden z atutów Tarasa. Drugim, dla nas równie ważnym, jest jego wszechstronność. Może z powodzeniem zagrać na trzech pozycjach, dając trenerowi duże pole manewru i jakość drużynie – dodaje prezes Kmiecik. Pytany o kulisy rozmów, mówi krótko: - Najważniejsze, że się udało. Pamiętajmy, że Taras był tylko wypożyczony do Tarnowa z Motoru Zaporoże, w którego barwach grał w Lidze Mistrzów. Rozmowy prowadziliśmy więc z Motorem, a skoro zostały złożone podpisy, to znaczy, że wszyscy doszli do porozumienia. Mnie cieszy, że kolejny młody i tak utalentowany zawodnik uznał, że projekt jaki realizujemy w Zabrzu będzie dla niego najlepszy – to jeszcze raz prezes Górnika.

Minotskyi uznawany jest za jeden z największych talentów ukraińskiej piłki ręcznej. Już mając 19 lat grał z powodzeniem w europejskich pucharach i rzucał bramki w Lidze Mistrzów. Dwa lata temu, mając 21 lat, został wypożyczony do Tarnowa, gdzie bardzo szybko stał się jednym z najważniejszych zawodników drużyny prowadzonej wtedy przez Patrika Liljestranda. Pierwszy sezon skończył mając na koncie 106 trafień i 77 asyst. 53 z bramek zdobył rzutami z dziewięciu metrów. Obecny sezon, choć wciąż trwa, jest w wykonaniu Tarasa jeszcze lepszy. W klasyfikacji strzelców ma nad „naszym” duetem ogromną przewagę blisko czterdziestu trafień. Wrażenie robi też liczba asyst – 103, oraz oddanych rzutów – 269! Pokazuje to, jak wielki wpływ na grę swojej drużyny ma 23-letni zawodnik grający też w reprezentacji swojego kraju.

Tarasowi w pozostałych do rozegrania meczach życzymy przede wszystkim zdrowia, kolejnych bramek i zwycięstw, a już w lipcu widzimy się w Zabrzu!

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl