Górnik Zabrze handball

Dziennik Zachodni: Piłkarze ręczni Górnika Zabrze po ostatnim meczu sezonu zapraszają kibiców na kiełbaskę (i nie tylko)

05.05.2023
media o nas

Niedzielnym meczem z Chrobrym Głogów (godzina 15.30) piłkarze ręczni Górnika Zabrze zakończą sezon, w którym wywalczyli trzecie miejsce. Brązowi medaliści przygotowali z tej okazji niespodziankę dla swoich kibiców.

Zapowiada się wyjątkowo ciekawe – nie tylko pod względem sportowym – popołudnie (g. 15.30) w Zabrzu. W hali przy ul. Wolności 406 brązowi medaliści Superligi podejmą czwarty Chrobry Głogów. O ile zabrzanie medal mają pewny od miesiąca, to rywal walczy o prawo gry w europejskich pucharach. Co więcej, trenerem drużyny z Głogowa jest Witalij Nat. Dekadę temu ten doskonały przed laty ukraiński rozgrywający w barwach Górnika wywalczył ligowy brąz. Jego trenerem w Zabrzu był wtedy… Patrik Liljestrand, dziś ponownie trener Górnika. - Witek? Świetny zawodnik i duża osobowość. Dobrze, że został w Polsce i zajął się trenerką. Chrobry pod jego wodzą to rewelacja rozgrywek – mówi szwedzki trener Górnika.

O co grają gospodarze? - O premie, ale też fajne pożegnanie z kibicami. Medal jest, cel został osiągnięty, ale każdy ma świadomość, że fajnie pożegnać się z kibicami zwycięstwem. W tym sezonie bardzo nam pomogli, byli ósmym zawodnikiem drużyny. Nie chcemy też słyszeć komentarzy, że na koniec sezonu myślami jesteśmy już na wakacjach i rozdajemy punkty – mówi Damian Przytuła, kapitan Górnika, który świetnie wypadł w meczach reprezentacji Polski, gdzie ponownie na swojej drodze spotkał Marcina Lijewskiego. - Na pewno wróciłem podbudowany i zadowolony, ale teraz trzeba skupić się na lidze i potwierdzić dobrą dyspozycję. Zapraszam wszystkich na mecz, a po jego zakończeniu na spotkanie z drużyną – dodaje Przytuła.

Górnik pół godziny po zakończeniu spotkania zaplanował spotkanie medalistów z fanami w pobliskiej Łaźni Łańcuszkowej. - Korzystamy z gościnności sąsiadującej z nami Kopalni Guido. To ostatni mecz w Zabrzu. Mamy medal, więc jest świetna i ostatnia okazja, by zawodnicy spotkali się z kibicami. Można będzie porozmawiać, porobić zdjęcia, zebrać autografy… Kiedy Górnik dwa late temu wywalczył brąz, była pandemia. Hale były puste, kontrakt ograniczony, a sport jest dla kibiców. Będzie kiełbaska z rożna, coś do popicia, ciasteczka dla dzieciaków. Skromnie i do wyczerpania… Kończymy bardzo długą „majówkę”. Mam nadzieję, że wiele osób spędzi ją z nami. Najpierw mecz, potem spotkanie, na które może wejść każdy posiadacz meczowej wejściówki, czy to bilet, czy karnet – mówi Dariusz Czernik, dyrektor Górnika.

Zabrzanie jeszcze nie ogłosili, kto po sezonie żegna klub, ale skoro już ogłoszono przyjście kilku nowych graczy, to w ciemno można założyć, że dla kilku graczy niedzielny mecz będzie pożegnaniem z Zabrzem.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl