Górnik Zabrze handball

Dziennik Zachodni: Młodzi dali przykład zdobywając tytuł mistrzowski. Seniorzy też walczą o medal

17.03.2023
media o nas

Nieco w cieniu tego, co dzieje się ostatnio na Roosevelta, gdzie Górnik ma problem z ogarnięciem się nie tylko na boisku, ale też z szeroko rozumianym przekazem dnia wychodzącym z klubowych gabinetów, grający po tym samym szyldem piłkarze ręczni rozpoczynają decydującą fazę walki o medal Superligi. Podopieczni Patrika Liljestranda w niedzielę o 17.00 podejmują MMTS Kwidzyn i są faworytem tego spotkania.

Superliga przed tygodniem „odpoczywała” ze względu na mecze reprezentacji z Francją. Brał w nich udział kapitan zabrzan Damian Przytuła, który ze zgrupowania wrócił lekko chory. W niedzielę na parkiet jednak wyjdzie. Zdrowy jest też Paweł Dudkowski, ale on nie grał siedem miesięcy i potrzebuje jeszcze 2-3 tygodni, by wyjść na parkiet.

Górnik wie, że wszystko ma w swoich rękach i głowach. Sytuacja w tabeli jest taka, że wygranie sześciu z ośmiu pozostałych meczów powinno dać upragniony powrót na podium. Matematyka jest prosta – najgroźniejszy rywal zabrzan, czyli ekipa z Puław gra jeszcze z Płockiem i Kielcami, a dziś to Górnik ma w tabeli trzy punkty więcej.

- Komfort tej układanki polega na tym, że wszystko zależy od nas. To ważne. Co nie znaczy, że możemy dopisywać punkty przed meczami. Kwidzyn to solidny zespół, potem gramy w Opolu, gdzie nigdy nie jest łatwo. Przyjeżdża też do nas rozpędzone Wybrzeże… Trzeba być do końca maksymalnie skoncentrowanym – mówi Patryk Mauer, prawoskrzydłowy zabrzan.

Kiedy reprezentacja grała z Francuzami, wielkie chwile przeżywali najstarsi juniorzy Górnika, którzy w wielkim i niespotykanym stylu sięgnęli w Opolu po mistrzostwo Polski, ogrywając Wybrzeże, a potem w finale Opole kilkunastoma bramkami.

- Generalnie uważam, że poziom gry juniorskiej w Polsce nie jest najwyższy, ale oglądając ten zespół byłem pod wrażeniem. Pierwszy raz – od kiedy jestem w Polsce – widzę drużynę o takim potencjale, grającą tak dojrzałą piłkę ręczną. To nie przypadek, że Jakub Sladkowski już podpisał umowę w Hiszpanii. Jest jeszcze kilku innych, bardzo ciekawych chłopaków – chwali młodzież z Zabrza szwedzki trener Górnika Patrik Liljestrand.

Górnik ma w planie oficjalnie powitać i uhonorować mistrzów Polski na parkiecie przy okazji meczu pierwszej drużyny, ale nastąpi to za dwa tygodnie.

- Gramy wtedy mecz „telewizyjny” z Wybrzeżem i tak umówiliśmy się z Darkiem Mogielnickim, prezesem SPR Górnik. Niech cała Polska zobaczy, gdzie najlepiej w kraju szkoli się młodzież – mówi Dariusz Czernik, dyrektor Górnika, tłumaczący, dlaczego wspomniany Sladkowski nie związał się z pierwszym zespołem Górnika.

- Kuba dostał ofertę profesjonalnego kontraktu na trzy lata. Uważamy, że na bardzo dobrych warunkach. Trenerem klubu Bidasoa - gdzie trafi latem - jest Julen Aginagalde, mistrz świata, swego czasu najlepszy obrotowy na świecie. Kuba, który sam jest „kołowym” powiedział wprost, że Hiszpan był jego idolem i to jego osoba była decydująca przy podjęciu wyboru klubu. Powiedział, że może się od niego najwięcej nauczyć. Szanujemy ten wybór, rozumiemy i życzmy mu powodzenia – kończy Dariusz Czernik, zapraszający na niedzielny mecz.

- Nie ma lepszego sposobu na spędzenie niedzielnego popołudnia. Wkraczamy w decydującą fazę sezonu, wsparcie trybun zawsze niesie. Powiększyliśmy ofertę z pamiątkami, na niedzielę przygotowaliśmy małe niespodzianki dla młodszych kibiców. Emocje, poziom i atmosfera na ręcznej w Zabrzu są gwarantowane.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Dominik Zawadzki
Rzecznik Prasowy
Specjalista ds. social media

 +48 512 543 124
 zawadzki@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl