Górnik Zabrze handball

Sportowe Fakty: Efektowny powrót po dekadzie

20.09.2022
media o nas

SPORTOWE FAKTY. Prawie 10,5 roku minęło od czasu jego poprzedniego występu w PGNiG Superlidze. Wracający do Polski Piotr Wyszomirski pokazał, że będzie dużym wzmocnieniem Górnika. Zabrzanie pokonali Piotrkowianina 29:25.

Kiedy Piotr Wyszomirski rozgrywał swoje ostatnie mecze w PGNiG Superlidze, bramki dla Orlenu Wisły Płock zdobywali Piotr Chrapkowski, Kamil Syprzak i Michał Kubisztal, w Kielcach szalał Rastko Stojković, po tytuł króla strzelców sięgnął Dawid Przysiek, a z ligi spadły Jurand Ciechanów i Warmia Olsztyn. Dekada w piłce ręcznej to przepaść, co najlepiej widać na tych przykładach.

Były reprezentant Polski dał się namówić na powrót do kraju po sześciu latach na Węgrzech w Csurgoi, Segedynie i Tatabanyi oraz czterech w niemieckim Lemgo. Na ligowy debiut w barwach Górnika musiał trochę poczekać, wcześniej zdołał jedynie zagrać w meczu kwalifikacji Ligi Europejskiej z Amicitią Zurych (i był jednym z najlepszych na placu). Po rewanżu nie był już w stanie stanąć w bramce w spotkaniach z Wisłą Płock i Grupą Azoty Unią Tarnów.

Wyszomirski stopniowo wracał do treningów i trener Patrik Liljestrand uznał, że weteran jest gotowy do gry w rywalizacji z Piotrkowianinem. 34-latek zagrał rewelacyjne zawody, wygrywał pojedynki sam na sam m.in. z Piotrem Jędraszczykiem, radził sobie z pozostałymi głównymi strzelcami rywali, zatrzymywał próby ze skrzydeł. W statystykach wypadł świetnie (16/36, 44 proc.), ale przede wszystkim jego interwencje były kluczowe dla losów spotkania. Bez jego wkładu Górnik mógłby zejść z boiska z niczym, bowiem po drugiej stronie kapitalne momenty miał Damian Chmurski.

- Piotrek pokazał, że cały czas jest topowym bramkarzem i dużym wzmocnieniem dla Górnika. Nie wykorzystaliśmy dużo świetnych sytuacji, gdy piłka dochodziła do zaplanowanego miejsca - skomentował trener Piotrkowianina Bartosz Jurecki.

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Replika koszulki meczowej

Replika koszulki meczowej

Cena: 119,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl