Górnik Zabrze handball

Sportowe Fakty: Duże wzmocnienie Górnika Zabrze. Czołowy strzelec Superligi zmieni otoczenie

10.08.2022
media o nas

SPORTOWE FAKTY: Po pięciu latach Patryk Mauer opuści Gwardię Opole. Tym razem prezes Bogdan Kmiecik dopiął swego i ściągnął jednego z najlepszych prawoskrzydłowych w kraju.

Od kilku tygodni informowaliśmy, że sprawa jest niemal przesądzona, ale na oficjalny komunikat klubu musieliśmy poczekać do zakończenia sezonu 2021/22. Patryk Mauer podpisał dwuletni kontrakt z Górnikami.

- To było czwarte podejście do transferu, rokrocznie temat powracał. Tym razem dałem się namówić. Skończyłem studia w Opolu i to też był ważny czynnik. Potrzebowałem zmiany, chciałem sprawdzić się w nowych warunkach, ale z drugiej strony szkoda mi odchodzić z Gwardii po tych emocjach, które przeżyłem z klubem - mówi nam Mauer.

Od pięciu lat prawoskrzydłowy plasował się w ścisłej czołówce strzelców, ostatni sezon zakończył na trzecim miejscu z 139 golami. Pomimo jego skuteczności, Gwardia zajęła dopiero dziewiąte miejsce (najgorsze od lat). - Wiadomo, że gdy wyniki są słabsze, to pojawiają się złe emocje, ale nie odchodzę przez rezultat. Chcę spróbować czegoś nowego - wyjaśnia były reprezentant Polski juniorów.

Po sezonie 2021/22 wygasa kontrakt Krystiana Bondziora (rehabilituje kolano od kilku miesięcy), przez rok miała też obowiązywać umowa Ljubomira Ivanytsii.

Mauer jest pierwszym oficjalnie zakontraktowanym graczem przez Górnika. Do Zabrza mają przenieść się jeszcze Piotr Wyszomirski, Casper Liljestrand i Aleksander Baczko (ZOBACZ).

Sklep

Wybrane gadżety z naszego sklepu

Karty zawodników

Karty zawodników

Cena: 50,00
Klaskacze

Klaskacze

Cena: 8,00
Szalik kibica

Szalik kibica

Cena: 45,00
Pełna oferta

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl