Górnik Zabrze handball

Liga Europy w Dąbrowie i „Spodku”

25.08.2023
Liga Europejska

Znamy już oficjalny kalendarz meczów Górnika w Lidze Europy.

Od kilkunastu godzin mamy potwierdzenie kalendarza grupy B fazy grupowej w Lidze Europy. W związku z tym, że hala „Pogoni” nie spełnia warunków licencyjnych na rozgrywanie w niej meczów tej fazy rozgrywek, jesienią skorzystamy z gościnności hal w Dąbrowie Górniczej „Centrum” oraz katowickiego „Spodka”.

- Czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie z EHF. Dotarło do nas w czwartek, więc dziś już oficjalnie mogę potwierdzić, że pierwszy mecz z AEK Ateny zagramy w Dąbrowie Górniczej w hali „Centrum”, podobnie jak drugi z Lucerną. Ostatni mecz w fazie grupowej, chcemy wierzyć, że o awans, z Hannoverem lub z Ystadt rozegramy z kolei w katowickim „Spodku” - mówi Dariusz Czernik, dyrektor klubu z Zabrza. Na pytanie, dlaczego w tych halach i nie wszystkie mecze w jednej, co pewnie byłoby najlepszym rozwiązanie, dyrektor Górnika odpowiada: Przede wszystkim dziękujemy zarządcą tych hal, że nas przyjmą, co wcale nie było takie oczywiste. W Dąbrowie trzeba było przekładać mecze miejscowej drużyny koszykarzy, by nas gościć. „Spodek” też ma kalendarz jesiennych imprez bardzo napięty. Nie było takiej opcji, by w każdym z trzech terminów jedna z hal była wolna, więc trzeba było układać… puzzle. Na szczęście się udało. Wiem, że dla kibiców z Zabrza sytuacja nie będzie komfortowa, ale inaczej się nie dało. To rozwiązania na ten moment optymalne i… jedyne. Odbyliśmy kilka tras między halami i dobra wiadomość jest taka, że hala w Dąbrowie jest przy DTŚ.

W Dąbrowie Górnik zagra więc 17 października (Ateny) i 14 listopada (Lucerna). Z Hannoverem, o ile Niemcy pokonają w eliminacjach Istadt, spotkają się 5 grudnia w Katowicach. To rywal z najwyższej półki, kilka dni temu Hannover ograł w sparingu Barcelonę. Wszystkie mecz odbędą się we wtorki.

Wyjazdy? Pierwszy do Niemiec lub do Szwecji. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu tygodnia. Następnie do Lucerny i ostatni do stolicy Grecji. Już mamy informacje, że do Aten wybierają się nasi kibice. Z góry dziękujemy i wierzymy, że zespół będzie miał wsparcie w każdym meczu.

Program grupy B Ligi Europy

1. kolejka (17.10.23)
Górnik – AEK Ateny (w Dąbrowie Górniczej)
Luzern – Ystadts/TSV Hannover

2. kolejka (24.10.23)
Ystadts/Hannover – Górnik
Ateny – Lucerna

3. kolejka (14.11.23)
Górnik – Lucerna (w Dąbrowie Górniczej)
Ystads/Hannover 96 – Ateny

4. kolejka (21.11.23)
Ateny – Ystads/Hannover
Lucerna – Górnik

5. kolejka (28.11.23)
Ateny – Górnik
Ystads/Hannover – Lucerna

6. kolejka (5.12.23)
Górnik – Ystadts/Hannover (w Katowicach „Spodek”)
Lucerna - Ateny

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl