Górnik Zabrze handball

meczowe

Górnicy pewnie pokonują Azoty! Jedenaście bramek Przytuły!
25.11.2023
GOR
AZO

Choć do końca sezonu jeszcze kilka miesięcy, to już na końcu listopada w Hali Pogoń rozegrany został mecz, który ma bardzo ważny wpływ na układ górnej części tabeli. Zmierzył się w nim Górnik Zabrze z Azotami-Puławy, czyli dwaj odwieczni rywale pojedynkujący się o medale Mistrzostw Polski. Mecz jak zwykle dostarczył ogrom emocji!

Sensacja w Piotrkowie! Górnicy znacznie ulegają Piotrkowianinowi
18.11.2023
PIO
GOR

Faworytem sobotniego spotkania bez wątpienia był Górnik Zabrze, którego głównym sezonowym celem jest obrona brązowego medalu Mistrzostw Polski. Ale gospodarze zagrali bodaj najlepszy mecz w tym roku i pewnie pokonali Trójkolorowych, których dopadła niemoc rzutowa...

Górnicy pewnie pokonują Tarnów!
10.11.2023
GOR
TAR

Najlepszy wynik w historii Grupy Azoty Unii Tarnów to efekt pracy trenera  Tomasza Strząbały. Teraz jednak doświadczony szkoleniowiec miał poprowadzić Górnika przeciwko swoim byłym podopiecznym. Ale nie tylko dla niego było to spotkanie z sentymentami. Wszak w Unii jeszcze niedawno grał Rennosuke Tokuda czy ostatnio Taras Minotskyi. W Górniku zaś grał Sasza Buszkow, aktualny skrzydłowy tarnowian. 

Górnicy sparingowo pokonują Gwardię
03.11.2023
GOR
GWA

Trójkolorowi zmierzyli się z Gwardią Opole w ramach sparingu zorganizowanego w piątkowy wieczór. Zdziesiątkowani - głównie licznymi powołaniami, ale i kilkoma urazami - gospodarze ostro walczyli z opolanami, by ostatecznie zwyciężyć czterema trafieniami. Co ciekawe, mecz zorganizowano w nietypowej formie - zamiast dwóch trzydziestominutowych połów, trenerzy obu drużyn zdecydowali zagrać dwudziestominutowe tercje. 

Górnicy powalczyli w Płocku
22.10.2023
WIS
GOR

Choć faworyt spotkania pomiędzy Górnikiem a Wisłą Płock był tylko jeden, zabrzaanie zmotywowani pewnym zwycięstwem w Lidze Europejskiej ruszyli powalczyć z wicemistrzem Polski. Raz: o punkty. Dwa: by w ogniu przetrzeć się przed starciem z TSV Hannoverem-Burgdorf. I Górnicy mimo przegranej mogą być zadowoleni z postawy na boisku, choć muszą również skupić się na poprawie w ofensywie. 

Dotkliwa porażka w Kaliszu
14.10.2023
KAL
GOR

Sensacja! Trójkolorowi przegrali mecz z Energą MKS Kalisz, choć oba zespoły znajdują się na dwóch przeciwnych biegunach ligowej tabeli. Kaliszanie prowadzili w meczu już od trzeciej minuty.

Wygrywamy z Gdańskiem! 
08.10.2023
GOR
WYB

Choć w powietrzu czuć było pierwsze chłodne powiewy zbliżającej się zimy, to atmosfera na Hali Pogoń zapowiadała się wyjątkowo gorąco. Trójkolorowi bowiem podejmowali Energę Wybrzeże Gdańsk w ósmej już serii ORLEN Superligi w sezonie 2023/2024. Goście chciwie wypatrywali meczu, licząc na ligowe punkty, dzięki którym mogliby odbić się od ligowego dna. Ale i zabrzanie chcac utrzymać się na podium nie mogli pozwolić sobie na porażkę.  

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl