meczowe

O krok! Górnik po fantastycznym spotkaniu minimalnie przegrywa z Orlen Wisłą Płock
22.04.2024
GOR
WIS

Tego dawno nie widziała Hala Pogoń: już na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem meczu w kasach brakowało biletów! Górników czekało bowiem półfinałowe starcie z Orlenem Wisłą Płock, a stawką nawet awans do finału! Dlatego czuć było w hali napięcie rosnące z każdą sekundą bliżej inaugurującego gwizdka.

Górnicy meldują się w półfinale!
15.04.2024
GOR
KAL

Trójkolorowi meldują się w półfinale po fantastycznej wygranej z Energą MKS Kalisz! Zabrzanie zdominowali rywali w drugiej połowie i spokojnie kontrolowali wynik, uciekając aż na dziesięć trafień!

Górnicy blisko Final Four Pucharu Polski... do przerwy
11.04.2024
WIS
GOR

Celem Górnika Zabrze w tym sezonie jest obrona brązowego medalu. Miłym dodatkiem mógł być udział w Final Four Pucharu Polski, ale z racji na intensywność sezonu zabrzanie dotrzymali kroku (a nawet solidnie prowadzili!) Orlen Wiśle Płock tylko do przerwy.
Co ciekawe oba zespoły prowadzili nominalni drudzy trenerzy - Tomasza Strząbałę zastąpił Arkadiusz Miszka, a Xaviego Sabate - Dawid Nilsson.

Pierwszy krok do strefy medalowej: Górnik pokonuje Energę MKS Kalisz
08.04.2024
KAL
GOR

W hali Kalisz Arena Górnik Zabrze pokonał Energa MKS Kalisz 19:26 (7:12) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym ORLEN Superligi. MVP spotkania został wybrany bramkarz zabrzan Piotr Wyszomirski.

Górnicy bombardują Puławy!
30.03.2024
AZO
GOR

Choć wielkosobotnie spotkanie pomiędzy Górnikiem a Azotami-Puławy nie miało już żadnego wpływu na miejsce w tabeli przed rundą finałową, to jednak - jak podkreślał Piotr Wyszomirski - spotkanie miało niebagatelny wpływ właśnie przed play-offami. - Być może zmierzymy się jeszcze w tym sezonie, więc ten mecz ma niebagatelne znaczenie psychologiczne - mówił późniejszy MVP spotkania w przerwie. I morale na pewno wyższe mają Trójkolorowi, bo wygrali to spotkanie zdecydowanie - aż dziewięcioma bramkami, zdobywając jednocześnie aż 40 bramek!

Horror w Zabrzu! Górnicy wyrywają zwycięstwo i gwarantują sobie trzecie miejsce na koniec rundy zasadniczej
24.03.2024
GOR
PIO

Jeśli patrzylibyśmy na tabelę ORLEN Superligi, to Górnik powinien od pierwszych minut zdominować Piotrkowianina i spokojnie wyrwać komplet punktów. Tymczasem oba zespoły od pierwszych minut rzuciły się sobie do gardeł i do ostatnich sekund trudno było wytypować kto zejdzie do szatni z kompletem punktów.

Górnicy pewnie wygrywają w Tarnowie
20.03.2024
TAR
GOR

Górnicy po przerwie reprezentacyjnej serię trzech spotkań na koniec rundy zasadniczej rozpoczęli przeciwko Grupie Azoty Unii Tarnów. Gospodarze tego spotkania są w niewątpliwym dołku: nie tylko nie wygrali ani jednego meczu ligowego w tym sezonie, ale jeszcze ostatnio światek piłki ręcznej obiegła informacja o solidnych problemach finansowych głównego sponsora Unii - Grupy Azoty. O wyniku decydować jednak miał parkiet...