Górnik Zabrze handball

Mamy Teraflex!

23.08.2023

Nowa wykładzina dla Górnika i zabrzańskiej młodzieży. A w niedzielę prezentacja.

Jeszcze kilkadziesiąt  godzin temu zapowiadaliśmy miłą niespodziankę dla kibiców i wszystkich uprawiających piłkę ręczną w Zabrzu. Teraz możemy z dużą przyjemnością ogłosić, że hala „Pogoni” przy Wolności 406 wzbogaciła się o nową wykładzinę Teraflex, która będzie służyła nie tylko pierwszej drużynie Górnika, ale też młodzieży uprawiającej piłkę ręczną w Zabrzu.

Operator hali, która jest własnością miasta, skorzystał ze specjalnej oferty Superligi, która zaoferowała klubom zakup wykładziny na korzystnych warunkach finansowych, To wszystko w związku z obowiązkiem rozgrywania wszystkich meczów ligowych na Teraflexie od początku sezonu 2023/24, Do tej pory wynajmowaliśmy wykładzinę i zakładaliśmy ją tylko na te mecze, z których była przeprowadzana transmisja telewizyjna. Teraz sytuacja jest inna. Jednostka zarządzająca halą w porozumieniu władzami Zabrza oraz z klubem uznały, że korzystniejszy jest zakup wykładziny niż wynajmowanie i rozkładanie jej na każdy mecz. Tym bardziej, że będzie ich w tym sezonie więcej, bowiem po rundzie zasadniczej wraca play off.

Już teraz możemy zdradzić, że wykładzina będzie rozłożona do połowy października, kiedy zostanie przeniesiona na dwa dni do hali, w której zagramy pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Europy. To znaczy, że przez daw najbliższe miesiące będą na niej trenować i rozgrywać mecze nie tylko podopieczni Tomasza Strząbały, ale też wszystkie grupy młodzieżowe trenujące piłkę ręczną w Zabrzu. Docelowo ma zostać założona na stałe.

Pierwszy trening podopieczni Tomasza Strząbały przeprowadzą na Teraflexie już w czwartek. W piątek drużynę czeka przedsezonowa sesja zdjęciowa, a w niedzielę o 18.00 przedsezonowa prezentacja, która odbędzie się w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu przy ul. Wolności 408 i będzie częścią pożegnalnego koncertu tegorocznego Carnall Festiwal, w którym wystąpią Waluśkraksakryzys i Brodka. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Tego dnia fani będą mogli poznać drużynę Górnika na sezon 2023/24. Pierwszy raz w akcji, w dodatku na nowej nawierzchni, zobaczymy zabrzan 4 września (18.00) w starciu z Gwardią Opole. Już teraz rezerwujcie sobie czas. Niedziela 27.08, godz. 18 - prezentacja i 4.09. godzina 18.00 – mecz z Gwardią. Bądźcie z nami! Warto.

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl