Górnik Zabrze handball

ORLEN Superliga: czas start! Górnik inauguruje przeciwko Ostrovii!

28.08.2023

Rusza ORLEN Superliga, która w ostatnich tygodniach przeżyła prawdziwą rewolucję! Zmieniła się nazwa rozgrywek, wróciła faza play-offów, a mecze transmitować będzie Polsat Sport! I właśnie za pośrednictwem tego kanału zobaczymy pierwszy mecz rozgrywek - pomiędzy Arged Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski a Górnikiem Zabrze!

Trójkolorowi do sezonu przygotowywali się od połowy lipca, rozgrywając całą serię sparingów i biorąc udział w aż trzech turniejach. Wszystko to, by zgrać podnownie skład, bo ten przeszedł prawdziwą rewolucję. W miejsce pięciu zawodników, którzy opuścili Górnika, pojawiło się sześciu nowych graczy. Trójkolorowi musieli także poznać nową wizję trenera, wszak i w sztabie doszło do rotacji. W miejsce Patrika Liljestranda przyszedł doskonale znany w Polsce Tomasz Strząbała oraz jego asystent, Arkadiusz Miszka.

O wiele mniejszą rewolucję przeżyli rywale Górnika. Skład w zasadzie uzupełniono, choć - co ciekawe - o kolejne nazwisko związane z Górnikiem Zabrze. Przypomnijmy, że jednym z liderów zespołu z Ostrowa jest Bartłomiej Tomczak, wieloletni kapitan Górnika Zabrze. W szatni zawitał ostatnio także Krzysztof Łyżwa, który wciąż chwalić się może grą na wszystkich pozycjach na rozegraniu, ale także jako jeden z najlepszych wysuniętych obrońców grających w formacji defensywnej 5-1. Dodatkowo do składu dołączył Daniel Reznicky, solidny obrotowy, reprezentant Czech. Wcześniej klub ogłosił powrót Filipa Rybarczyka. Absolwent kieleckiego SMS-u jest wychowankiem Ostrovii, w nowym sezonie będzie wspierał na prawym skrzydle Artura Klopstega.

Skład Ostrovii opuścili Jakub Przybylski (przeszedł do Śląska Wrocław), Filip Wadowski i Mikołaj Bestian.

Choć w minionym sezonie Ostrovia uplasowała się na dziewiątym miejscu, dla zabrzan na pewno nie jest wygodnym rywalem. Wszak przypomnijmy, że w ostatnim sezonie z Trójkolorowymi wygrali dwukrotnie. Wpierw w listopadzie w domu pokonali zabrzan 25:24, by później w kwietniu pokonać zabrzan znów jednym trafieniem (27:26). Wtedy jednak zabrzanie mieli zagwarantowany brązowy medal, więc i trudno było winić zawodników o brak stuprocentowego zaangażowania. Również w trakcie sierpniowego sparingu górą byli ostrowianie, którzy wygrali 29:25. Dlatego ligowe spotkanie będzie dodatkowo ciekawsze.

Zapraszamy więc do kibicowania, także przed telewizorem na kanale Polsat Sport. Start meczu już 30 sierpnia o godz. 18!

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl