Górnik Zabrze handball

Jakub Szyszko zawodnikiem Górnika

30.05.2023

 Jutro nasi zawodnicy kończą treningi przed urlopami, tymczasem dziś ogłaszamy kolejny transfer do trzeciej siły polskiej piłki ręcznej.

1 lipca 2023 zawodnikiem Górnika Zabrze zostanie Jakub Szyszko, który poprzednie sezony spędził w MMTS Kwidzyn. Urodzony 18 lutego 2001 roku zawodnik gra na pozycji prawego skrzydłowego i od kilku sezonów uchodzi za jeden z największych talentów na tej pozycji w krajowym handballu.

- Obserwowaliśmy Kubę od dwóch lat i zajmował wysokie miejsce na naszej liście życzeń. Teraz pojawiła się okazja, by ściągnąć go do Zabrza. Jestem przekonany, że nasz klub będzie świetnym miejscem do rozwoju jego talentu, na czym skorzysta zawodnik, ale też Górnik – mówi prezes zabrzan, Bogdan Kmiecik. - Myślę, że powinien być też zadowolony... Patryk Mauer, który z racji choroby i kontuzji Lubo Ivanytsii cały sezon nie miał zmiennika na swojej pozycji i patrząc na czas spędzony na boisku był chyba naszym rekordzistą. Teraz będzie i konkurencja, i większe pole manewru dla trenera Tomasza Strząbały – dodaje prezes.

Przypomnijmy, że tego lata do Górnika trafiło już pięciu nowych zawodników. To Kacper Ligarzewski, Lukas Morkovsky, Taras Minotskyi, Jakub Bogacz, a teraz Jakub Szyszko. Jak deklaruje prezes, na razie to koniec ruchów transferowych, choć nigdy nie wiadomo, co przyniosą kolejne tygodnie. - Czasami zdarza się jakiś „złoty strzał”, ale na ten moment kadrę na nowy sezon mamy gotową. Wkrótce powiemy oficjalnie, kto po sezonie opuszcza klub. Będzie to prawdopodobnie podobna liczna zawodników do tej, która trafiła latem do Zabrza – kończy prezes Kmiecik. My ze swojej strony możemy kolejny raz napisać „witamy na pokładzie”. Pierwsze treningi zmienionej drużyny Górnika pod okiem nowego trenera zaplanowano na połowę lipca.

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl