Górnik Zabrze handball

Jedziemy po brąz!

18.05.2023

To już koniec sezonu dla Górnika Zabrza! Sezonu wyjątkowego, bo na długo przed końcem zabrzanie zagwarantowali sobie medal Mistrzostw Polski, ale też specyficznego - bo jednak zaczynającego się w aurze rewolucji. Finałowym akordem będzie starcie z Zagłębiem Lubin.

Jeśli mowa o wyniku sportowym, to dla zabrzan jest to mecz bez znaczenia. Na pewno jednak ma znaczenie mentalne, bo po ostatnich trzech porażkach na pewno medal będzie smakować lepiej. Będzie to też ostatni mecz dla części zawodników. Wszak ostatnie okazje do występów otrzymają Paweł Kazimier, Krzysiek Łyżwa, Ljubomir Ivanytsia oraz Miljan Ivanović. Kropkę nad i kariery w Zabrzu postawi także trener Patrik Liljestrand.

W odwrotnej sytuacji jest jednak Zagłębie, które aktualnie plasuje się na miejscu zagrożonym barażami o utrzymanie. Co prawda nie grozi jemu bezpośrednia relegacja (to przypadło Sandrze Spa Pogoń Szczecin), ale w przypadku wygranej (i przegranej Piotrkowianina z Ostrovią) - ma szansę na ucieczkę z walki o utrzymanie.

Zwłaszcza, że nie był to udany sezon dla lubinian, którzy zanotowali aż 18 porażek w tym sezonie (w tym jedną po rzutach karnych). Punktowali siedem razy - dwa razy po rzutach karnych.

Co więcej ostatnio nasi najbliżsi rywale się nieco odbili, bo zapunktowali w starciu z MMTSem Kwidzyn. To też niewygodny rywal dla Górnika. Przypomnijmy grudniowy mecz, który choć zabrzanie wygrali (31:29), to nie zabrakło w nim emocji.
W ostatnich 29 spotkaniach Górnicy górą byli 23 razy. 6 razy zwyciężyło Zagłębie.

Mecz rozpocznie się o godz. 17.45. Transmitowany będzie przez TVP Sport - w aplikacji, telewizji i na stronie internetowej.

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl