Górnik Zabrze handball

Dołącza do nas Kacper Ligarzewski!

12.05.2023

Jeden z najlepszych i najbardziej utalentowanych polskich bramkarzy od nowego sezonu będzie grał w Górniku.

Z dużą satysfakcją i radością dzielimy się z Wami kolejną informacją dotyczącą budowy zespołu na kolejny sezon. Od 1 lipca 2023 zawodnikiem brązowych medalistów Superligi będzie Kacper Ligarzewski, który ostatnie lata spędził w Piotrkowianinie. Jego kontrakt będzie obowiązywał co najmniej przez trzy sezony, do końca czerwca 2026 roku.

- Obserwujemy Kacpra od pewnego czasu i otwierał naszą „listę życzeń”, jeżeli chodzi i wzmocnienie konkurencji w bramce Górnika. Świetnie, że udało się dojść do porozumienia, a zawodnik przekonał się, że Górnik to doskonałe miejsce do rozwoju i gry o wysokie cele – mówi prezes Górnika, Bogdan Kmiecik. I dodaje: - Proszę zwrócić uwagę, że wiążemy się z kolejnym młodym zawodnikiem. Chcemy graczy „głodnych” sukcesów, chcących się rozwijać.

Kacper Ligarzewski urodził się 16 czerwca 2001 roku, więc za miesiąc skończy dopiero 22 lata. Mimo to, od kilku sezonów regularnie broni w klubie z Piotrkowa Trybunalskiego, ma też za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.

- Po sezonie klub żegna Paweł Kazimier, któremu dziękujemy za czas spędzony w Górniku. Zawsze był przykładem sumienności i oddania klubowi. Nasi bramkarze mają to szczęście, że mogą wiele nauczyć się od Piotra Wyszomirskiego. Jestem przekonany, że Kacper na tej współpracy też skorzysta i będzie silnym punktem drużyny w kolejnych sezonach. Podpisujemy kontrakt na trzy lata, co też pokazuje, że pokładamy z tym zawodniku duże nadzieje – to jeszcze raz prezes Górnika.

Przypomnijmy, że wcześniej ogłosiliśmy transfery Tarasa Minotskyiego i Lukasa Morkovskiego, jednego z najbardziej utalentowanych i najlepszych czeskich piłkarzy ręcznych. Swój kontrakt przedłużył też kapitan zespołu Damian Przytuła.

Dziś oficjalnie witamy „na pokładzie” Kacpra, wierząc, że pomoże Górnikowi w osiąganiu kolejnych sukcesów i zapisze w historii klubu tak piękna kartę, jak wielu doskonałych bramkarzy, którzy przed nim grali w Zabrzu. Jednocześnie zapewniamy, że to nie koniec transferowej ofensywy Górnika. Kolejne informacje już wkrótce.

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl