Górnik Zabrze handball

Wspólnie podziękowaliśmy za miniony sezon!

09.05.2023

Choć przed Trójkolorowymi jeszcze jeden mecz i ceremonia odebrania brązowych medali Mistrzostw Polski, to jednak mecz z Chrobrym wieńczył sezon PGNiG Superligi w Zabrzu. Dlatego tuż po zakończeniu tego starcia w pobliskiej Łaźni Łańcuszkowej odbyła się wspólna, pożegnalna impreza.

A ta odbyć się mogła dzięki gościnności Muzeum Górnictwa Węglowego oraz wsparciu Baru Leśnego, który ufundował poczęstunek dla kibiców i gości. Najważniejszym momentem było podziękowanie za wywalczenie medalu. - Jesteśmy dumni z tego wyniku. Być może trudno wyobrazić sobie ile kosztowało nas to pracy i wyrzeczeń, ale byliśmy w transie i widzieliśmy tylko drogę po medal. A kibice wspierali nas i nieśli przez cały sezon. To medal nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla kibiców. To efekt naszej wspólnej pracy - mówił w trakcie spotkania Damian Przytuła, kapitan Górnika Zabrza.

W trakcie uroczystości nie tylko doszło do wielu okazji do rozmów czy wspólnych pamiątkowych zdjęć, ale także do podziękowań dla tych zawodników, którzy po sezonie rozstają się z Górnikiem. A klub opuszczą Paweł Kazimier, Ljubomir Ivanytsia, Krzysztof Łyżwa, Miljan Ivanović oraz trener Patrik Liljestrand. Otrzymali pamiątkowe statuetki od zabrzańskich kibiców.  - Przez lata piłka ręczna w Zabrzu jest na dobrym poziomie i walczy o ambitne cele. To wyjątkowo piękne, że nasi szczypiorniści sławią miasto w całym kraju - mówiła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze.

Ze spotkania cieszyli się zwłaszcza kibice: - Wreszcie mogliśmy świętować wspólnie zdobycie medalu. Jesteśmy dumni z naszych zawodników i z tego wyniku - mówiła Julia Toczkowska, która praktycznie na każdym meczu wspiera Trójkolorowych z pierwszego rzędu.

Nie zabrakło jednak pytań o przyszłość Górnika. Na te odpowiadał prezes Bogdan Kmiecik: - Najważniejsze, żebyśmy nie stali w miejscu, ale cały czas szli choć krok do przodu. W przyszłym sezonie pojawią się nowi zawodnicy, będzie więc nowa jakość i walka o jeszcze więcej za rok - podsumował sternik zabrzańskiego klubu.

Media

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl