Górnik Zabrze handball

Rezerwujcie niedzielne popołudnie 7 maja!

28.04.2023

Rozmowa z Dariuszem Czernikiem, dyrektorem Górnika Zabrze.


- Jak brązowi medaliści Superligi spędzą „majówkę”. Liga pauzuje.

- „Majówka” zaczyna się dziś, a chciałbym jeszcze wrócić do czwartku. Myślę, że wszyscy zawodnicy oglądali mecz eliminacji ME z Włochami. Gratulujemy Marcinowi Lijewskiemu wygranej w debiucie w roli trenera kadry. Myślę, że powody do satysfakcji mieli też nasi kibice. Damian Przytuła w końcówce spotkania zagrał fantastyczny mecz i myślę, że bez jego bramek trudno byłoby wygrać. Obu panom wysłaliśmy SMS z zasłużonymi gratulacjami. Podziękowali… A „majówka”? Dla nas kończy się w… poniedziałek. Zespół dostał kilka dni wolnego, ale już we wtorek widzimy się na treningu. Sezon wciąż trwa.

- Zostały dwa mecze, w tym jeden przed własną publicznością. Medal mamy, ale chciałoby się zakończyć sezon z przytupem.

- Zawodnicy mówią dokładnie to samo. Nie ma żadnego „odpuszczania”, czy świętowania. Tym bardziej, że rywale wciąż grają o wysoką stawkę. Chrobry o czwarte miejsce i prawo gry w pucharach, a Zagłębie o utrzymanie. Emocje są więc gwarantowane. Jesienią pokonaliśmy tych rywali, więc czekamy na powtórkę.

- W mieście pojawiły się plakaty zapowiadające mecze. Jest na nim „tajemnicze” zdanie, że medaliści zapraszają na 18.00 do Łaźni Łańcuszkowej. Możemy poznać szczegóły?

- Oczywiście. W trakcie sezonu na takie spotkanie zwykle nie ma czasu, a wiemy, że chcieli tego kibice i zawodnicy. Wychodząc wszystkim naprzeciwko, trzy kwadranse po meczu cała drużyna i sztab szkoleniowy pojawią się w Łaźni Łańcuszkowej, by spotkać się z fanami. Porozmawiać, porobić zdjęcia, rozdać autografy. Organizujemy to spotkanie wspólnie z Kopalnią Guido, która udostępniła nam lokal, oraz doskonale znanym w Zabrzu Barem Leśnym. Będzie więc można w miłym otoczeniu coś zjeść i czym popić. Kiełbaska z rożna i piwo będą do wyczerpania na nasz koszt! Każdy, kto będzie miał wejściówkę na mecz z Chrobrym, może następnie przyjść do Łaźni. To tylko...20 metrów. Serdecznie zapraszamy, tym bardziej, że mamy dla kibiców jeszcze jedną dobrą wiadomość. Właśnie został oddany przy hali nowy parking. Jest gdzie parkować.

- Będą też gadżety upamiętniające medal?

- Tak. Mamy co uczcić, więc chcemy, by kibice mieli pamiątki kojarzące się z tym sezonem. Szykujemy okolicznościowe koszulki, kubki, szaliki… Myślę, że swoją wartość będą też miały zdjęcia zawodników medalowej drużyny z autografami. 7 maja większość z gadżetów będzie już dostępna

- Czyli niedzielne popołudnie 7 maja spędzamy na Wolności 406.

- Zapraszamy. To ostatni dzień bardzo długiego weekendu, mam nadzieję, że nasi kibice w niedzielne popołudnie będą już wypoczęci w Zabrzu. Skończmy ten weekend razem w Górnikiem w hali oraz w gościnnych progach Łaźni Łańcuszkowej.

- Czas na medale będzie dwa tygodnie później.

- Pytaliśmy, czy nie byłoby możliwości wręczenia drużynie brązowych medali w Zabrzu po meczu z Chrobrym, ale są pewne procedury, którym trzeba się podporządkować. Medale dostaniemy więc w Lubinie, wierzę, że po wygranym meczu. Wielu kibiców wybiera się 19 maja do Lubina, by być świadkiem tego wydarzenia. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Teraz wszystkim życzymy udanego wypoczynku i widzimy się 7 maja o 15.30 w hali na meczu z Chrobrym, a potem w Łaźni Łańcuszkowej . Zarezerwujcie sobie 3-4 godziny czasu. Zapewniam, że będzie warto!

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl