Górnik Zabrze handball

Dariusz Mogielnicki, prezes SPRu Górnik Zabrze: Mistrzostwo to był jeden z dwóch naszych celów sportowych w tym sezonie

15.03.2023

Dariusz Mogielnicki, wieloletni zawodnik Górnika Zabrze i późniejszy jego dyrektor, jest także prezesem SPRu Górnik Zabrze. A to klub, który ledwie przed kilkoma dniami zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów.  I właśnie o tym sukcesie porozmawialiśmy z „Moglem”.

- Jestem szczęśliwy, ale też trochę zaskoczony, że ledwie po siedmiu latach od założenia klubu udało nam się stworzyć takie warunki pracy i taki klub, by zdobyć Mistrzostwo Polski – mówi prezes SPRu. – Zwłaszcza, że ledwie dwa lata temu udało nam się także zdobyć mistrzostwo w kategorii juniorów młodszych, więc na koncie mamy dublet – uśmiecha się. Prędko jednak dodaje, że to był pierwszy krok: - W tym roku wyznaczyliśmy sobie dwa cele sportowe. Pierwszym jest właśnie mistrzostwo Polski juniorów, a drugim: sportowy awans naszej pierwszej drużyny, która aktualnie gra w II lidze, do I ligi. Jesteśmy bliscy tego, ale wyprzedza nas wciąż zespół Vive Kielce. Ale walczymy o to!

Jak opowiada o kulisach budowy mistrzowskiego składu, szkoleniowcy postawili na zrównoważony rozwój: - Połowa aktualnego juniorskiego składu wychodzi z wieku juniora. Druga połowa to zawodnicy, którzy mają przed sobą rok, a  nawet dwa gry w tej klasie – chłopaki z rocznika 2005 i 2006 – tłumaczy. – Dlatego naszym celem jest, by w przyszłym roku także walczyć o mistrzostwo, bo sporo zawodników ma już doświadczenie udziału w takich turniejach.

W tym roku zabrzanie jeszcze walczyć będą w turniejach juniorów młodszych, w których rozgrywki dopiero będą wchodzić w decydująca fazę. Co jednak z tymi, dla których ten turniej był ostatnim w juniorskiej karierze? – Kuba Sladkowski idzie do Hiszpanii i jest to ogromny dla niego awans sportowy. Mamy jeszcze kilku zawodników, którzy bezwzględnie rokują na grę na szczeblu centralnym – w I lidze albo nawet w Superlidze. Ale wiemy też, że przeskok z piłki juniorskiej do seniorskiej jest spory – mówi Mogielnicki. – Ale udało nam się położyć podwaliny pod stworzenie nowego narybku dla wielu klubów. Teraz piłka leży po stronie samych zawodników, przed którymi sporo pracy, pracy i pracy, by faktycznie zaistnieć w zawodowym szczypiorniaku.  

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl