Górnik Zabrze handball

Paweł Dudkowski gotowy do gry!

14.03.2023

Ponad pół roku czekaliśmy na tę wieść! Wczoraj Paweł Dudkowski otrzymał wreszcie wyczekaną pozytywną opinię i po kontuzji barku może wrócić do gry! Czy zagra w niedzielnym meczu z MMTSem Kwidzyn?

- To decyzja trenera, ale nie sądzę, żebym już pojawił się na parkiecie - mówi główny zainteresowany. - Trzeba pammiętać, że miałem przerwę w grze od sierpnia, a w naszym składzie doszło do sporych przetasowań. Chłopaki przez ostatnie miesiące się zgrali, a ja muszę na nowo wpasować się w ten mechanizm - mówi "Pająk".

Jest już jednak po pierwszym treningu, w którym uczestniczył na sto procent. - Chcę, żeby chłopaki na treningu traktowali mnie "meczowo", czyli nie unikali kontaktu. Tak, żebym znowu przyzwyczaił się do gry tak jak w walce o stawkę - mówi prawy rozgrywający Górnika. - Oczywiście z rozsądkiem, by nie doszło do głupiej kontuzji. Ale też tak, żebym nie przestraszył się na pierwszym meczu.

A kiedy Pająk zaliczy kolejny "debiut"? - Po rozmowie z trenerem ustaliliśmy, że będę potrzebował około dwóch tygodni. Czyli liczę, że zagram w meczu z Gdańskiem - dodaje.

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl