Górnik Zabrze handball

Górnik jedzie do Piotrkowa

17.02.2023

Choć statystyki wyników spotkań mówią co innego, to jednak Piotrkowianin to dla zabrzan wyjątkowo niewygodny rywal. Choć w ostatnich 21 spotkaniach to Górnik był górą 17 razy, to jednak większość z tych spotkań charakteryzowała się wyjątkową walką i rozstrzygnięciami w ostatnich minutach.

Po zeszłorocznym sukcesie Piotrkowianina, który okazał się być czarnym koniem rozgrywek i walczył praktycznie do samego końca o czołowe lokaty, ten rok nie należy do najszczęśliwszych. To, czym piotrkowianie mogą się pochwalić, to młody rozgrywający Piotr Jędraszczyk. Nie tylko jest świetnym zawodnikiem ligowym, ale także wyróżnił się na niedawnych mistrzostwach świata. Nic dziwnego, że już od dawna wiadomo, że od nowego sezonu zmieni barwy klubowe i zagra w Industrii Kielce.

Jak dotychczas Piotrkowianin w 15 meczach wygrał tylko dwa razy - we wrześniu z Chrobrym Głogów (33:26) i w październiku z MMTSem Kwidzyn (22:21). Wywalczyli także dwa remisy - z Sandrą Spa Pogoń Szczecin i Grupą Azoty Unią Tarnów. W nich raz udało się wygrać, a raz przegrać. Dlatego z dorobkiem ledwie dziewięciu punktów Piotrkowianin plasuje się na trzynastej pozycji tabeli, wyprzedzając jedynie Sandrę Spa Pogoń Szczecin (7 punktów) i tracąc trzy punkty do dwunastego Zagłębia Lubin i jedenastej Energi MKS Kalisz.

W składzie rywali koniecznie zwrócić uwagę trzeba na najskuteczniejszego zawodnika, Piotra Swata. Doświadczony 36-latek zdobył 66 bramek, w tym ponad 1/3 z rzutów karnych. W statystykach goni go Marcin Matyjasik, autor 65 bramek, oraz Piotr Jędraszczyk (44 bramki). Mocnym punktem jest też Kacper Ligarzewski w bramce, który broni ze skutecznością blisko 27%. Świetnie spisuje się też Artur Kot, który jednak w tym sezonie występuje nieco rzadziej. Trzecim bramkarzem jest Damian Chmurski.

W wrześniu górą w ligowym spotkaniu byli zabrzanie, którzy wygrali 29:24. W drugiej połowie jednak było blisko remisu (12:11), a Górnik zwyciężył dzięki skuteczniejszej pierwszej części gry. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się dziś o godz. 18! Mecz transmitowany będzie przez platformę TVP Sport - w telewizji, aplikacji i na stronie www!

Media

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl