Górnik Zabrze handball

Miljan Ivanović w Górniku!

16.02.2023

Naszą drużynę wzmocnił doświadczony lewy rozgrywający. Wiele wskazuje na to, że w piątkowym meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski będziemy mogli zobaczyć nowego zawodnika Górnika Zabrze. To Serb Miljan Ivanović, którego polscy kibice piłki ręcznej zdążyli już poznać.

Miljan od 2019 do 2022 roku reprezentował barwy SPRu Stali Mielec. W cięgu dwóch pierwszych sezonów zdobył w jej barwach aż 185 bramek w 36 meczach (średnio ponad pięć bramki na mecz). W kolejnym sezonie choć głównie grał w obronie, mimo to 25 razy wpisał się na liście strzelców. Po zakończeniu polskiej przygody przeniósł się do Słowenii, gdzie przywdział barwy RK Trimo Trebnje. W przeszłości grał także w Norwegii, na Węgrzech i w Bośni i Hercegowinie. Zdobył Puchar Norwegii, mistrzostwo i Puchar Bośni i Hercegowiny i wywalczył trzecie miejsce w węgierskiej lidze. 

- Mamy dobry zespół, jednak skoro pojawiła się okazja, by wzmocnić jego jakość i rywalizację, to uznałem, że warto z niej skorzystać. Miljan zna polską ligę. Ma doświadczenie, jest w najlepszym wieku do grania. Co istotne, równie dobrze radzi sobie w ataku i w obronie. Tacy zawodnicy zawsze są w cenie. Wierzę, że z nim będziemy jeszcze mocniejsi – mówi Bogdan Kmiecik, prezes klubu.

Miljan urodził się we wrześniu 1995 roku. Mierzy 196 centymetrów wzrostu, waży niespełna 100 kilogramów. Z wysokości trybun oglądał już mecz zabrzan z Płockiem, czekając na dopięcie wszystkich formalności, przede wszystkim uzyskania pozwolenia na pracę w Polsce.

- Super, że wszystko udało się tak szybko i sprawnie załatwić. Klub bardzo mi pomógł, załatwiając mieszkanie i wszystkie sprawy formalne. To była świetna i szybka robota. Świetnie przyjęli mnie też koledzy. Doskonale znam polską ligę i większość z zawodników. Górnik był wymagającym rywalem ze świetnymi bramkarzami, pamiętam jeszcze sezony, w którym bronili Galia i Skrzyniarz. Górnik to w polskiej lidze firma, zespół z bardzo dobrą kadrą, walczący o medal. Dlatego cieszę się, że mogłem do niego dołączyć - mówi sam zainteresowany. Z transferu jest też zadowolony Patrik Liljestrand. - Mamy doświadczonego zawodnika. Da nam jakość w ataku i obronie. Ważne, że jest w rytmie meczowym. Przecież jeszcze dwa tygodnie temu rozgrywał mecz w lidze słoweńskiej. Liczę, że będzie sporym wzmocnieniem – kończy Szwed.

Witamy więc na „pokładzie” Górnika i wierzymy, że Miljan da naszym kibicom wiele powodów do radości. Zadebiutuje prawdopodobnie w piątek, a już za tydzień 26 lutego o 15.00 będziemy mogli przywitać go na meczu z Pogonią Szczecin.

 

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl