Górnik Zabrze handball

Ambasador w NMC

16.02.2023

Kilka dni temu na zaproszenie Bogdana Kmiecika, prezesa firmy NMC oraz klubu piłki ręcznej Górnika Zabrze, zabrzańską siedzibę jego firmy odwiedził ambasador Belgii w Polsce, Rik van Droogenbroeck. Co ciekawe, oprócz tematów oficjalnych, związanych przede wszystkim z pomysłami poszerzenie współpracy gospodarczej oraz planowanymi inwestycjami, poruszono wątki… sportowe.

- Oczywiście ten temat musiał się pojawić w rozmowie, bo nic nie jednoczy ludzi tak, jak sport. Porozmawialiśmy o piłce ręcznej, bo ten temat jest mi najbliższy, a Pan ambasador kibicuje ręcznej. Akurat w tej dyscyplinie jesteśmy przed Belgią, więc było cię czym pochwalić. Ale – jak zawsze – rozmowa musiała zejść też na futbol – mówi Bogdan Kmiecik. - A jeżeli tak, to pojawiło się nazwisko Włodzimierza Lubańskiego, który jak nikt inny, łączy oba kraje. Przypomniałem mu, że Włodzimierz Lubański najlepsze lata spędził w Górniku – dodaje Bogdan Kmiecik.

Rik van Droogenbroeck jest ambasadorem Belgii w Polsce od sierpnia. Zabrze odwiedził na specjalne zaproszenie Bogdana Kmiecika, spotkał się też w Katowicach z marszałkiem województwa śląskiego. - Kiedy pan ambasador zwiedzał zakłady NMC w Zabrzu, poruszyliśmy wiele istotnych tematów. Myślę o „zielonej” energii, wykorzystaniu nowych technologii, ekologii… Świat się zmienił i będzie zmieniał, dlatego trzeba się rozwijać, szukać nowych pomysłów. Sporo rozmawialiśmy więc o nowych, planowanych inwestycjach firmy NMC, nie tylko w Zabrzu – kończy Bogdan Kmiecik.

 

Media

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl