Górnik Zabrze handball

Drugie zwycięstwo na zakończenie 4Nations Cup!

02.01.2023

Wielki test został zdany na medal. TAURON Arena i miasto Kraków są już perfekcyjnie przygotowane na start wyjątkowego wydarzenia sportowego, na które czeka cała polska piłka ręczna – mistrzostw świata 2023. Na zakończenie towarzyskiego turnieju 4 Nations Cup, rozgrywanego w największej polskiej hali, Biało-Czerwoni wygrali 31:23 z Brazylijczykami. Trwa wielkie odliczanie do mundialu, który rozpoczyna się już 11 stycznia. MVP spotkania został Arkadiusz Moryto.

Turniej 4 Nations Cup był jednym z dwóch najważniejszych sprawdzianów reprezentacji Polski przed rozpoczęciem styczniowego mundialu. Po zakończeniu krakowskiego turnieju reprezentacja Polski rozegra jeszcze turniej w Katowicach, w dniach 4-6 stycznia, a rywalami Biało-Czerwonych będą Irańczycy, Belgowie i Maroko.

W trakcie trzydniowej rywalizacji w TAURON Arenie selekcjoner reprezentacji Polski Patryk Rombel miał doskonałą okazję do przeprowadzenia ostatniej selekcji przed mistrzostwami. Z kolei dla części graczy to była szansa na przekonanie do swoich umiejętności, tak by znaleźć się w drużynie na mundial. – Wydaje mi się, że każdy z nas, każdy który się tutaj znalazł marzy o grze z orzełkiem na piersi w mistrzostwach świata, mamy ogromną motywację – przyznaje Bartłomiej Bis, jeden z tych graczy, który walczy o znalezienie się osiemnastce na mistrzostwa świata.

Także nasza drużyna narodowa powoli wchodzi na najwyższe obroty. Po porażce w pierwszym dniu turnieju z Tunezją Biało-Czerwoni zaprezentowali się zdecydowanie lepiej w dwóch kolejnych starciach, wygranych z Koreą i Brazylią. Selekcjoner mocno rotował składem, codziennie zmieniając kilku graczy i testując konkretne rozwiązania czy warianty gry. W piątek po niezbyt udanym początku trener Rombel poprosił o przerwę i w bardzo energicznych słowach spróbował pobudzić swoich graczy. Dokonał zmian i Biało-Czerwoni zaczęli się prezentować zdecydowanie lepiej. Wygrali pierwszą połowę 14:13, a cztery gole zdobył wnoszący do zespołu dużo energii Piotr Jędraszczyk. Obok wychowanka Anilany Łódź świetnie spisywał się także młodziutki Andrzej Widomski. Po przerwie było jeszcze lepiej, bo Polacy wypracowywali sobie coraz większą przewagę, bardzo dobrze bronił Mateusz Kornecki, a obrona była coraz szczelniejsza.

Z pewnością zmiany i ostra reprymenda trenera Rombla, przy stanie 5:8, przyczyniły się do poprawy gry drużyny. Ostatecznie Polska wygrała dwa mecze w Krakowie i zajęła drugie miejsce za Tunezją.

Przypomnijmy, że gospodarzami styczniowych MŚ 2023 będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowym Dostawcą turnieju w naszym kraju są Grupa Wirtualna Polska, Suzuki, Deloitte, Grupa LUX MED oraz Eventim, który prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Więcej informacji na www.handball23.com.

4 Nations Cup wyniki: piątek (30.12):

Polska – Brazylia 31:23 (14:13)

Polska: Morawski, Kornecki – Piotr Chrapkowski, Dawid Fedeńczak 1, Michał Olejniczak 2, Ariel Pietrasik 2, Patryk Walczak, Michał Daszek 2, Damian Przytuła, Piotr Jędraszczyk 6, Bartłomiej Bis, Maciej Pilitowski, Andrzej Widomski 2, Dawid Dawydzik 2, Mikołaj Czapliński 5, Tomasz Gębala 1, Przemysław Krajewski 2, Arkadiusz Moryto 6. Trener: Patryk Rombel.

W drugim piątkowym meczu: Tunezja – Korea 35:32 (16:16).

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl