Górnik Zabrze handball

Podsumujmy rok 2022: marzec i kwiecień

21.12.2022

Tradycyjnie o tej porze roku czas na drobne podsumowanie 2022 rok. To były wyjątkowo emocjonujące miesiące. Dziś opiszemy marzec i kwiecień.

Górnicy po serii porażek czekali na przełamanie. Co gorsza, otrzymali kolejny cios, bo okazało się, że będzie to ostatni sezon kluczowego obrońcy w barwach Górnika. Bartłomiej Bis ogłosił przejście od lipca do HSC 2000 Coburga, zespołu z drugiej Bundesligi. 

Wróćmy jednak na parkiety superligowe. Na początku marca zabrzanie zaliczyli kolejną porażkę. Tym razem uznać musieli wyższość TORUS Wybrzeża Gdańska (24:25). 

W międzyczasie wszyscy skupili się na Ukrainie, na którą najechała Federacja Rosyjska. Również klub włączył się w pomoc uchodźcom, organizując szereg zbiórek. Najbardziej zaangażowany był oczywiście Ljubomir Ivanytsia, który pochodzi z zachodniej Ukrainy. Prędko swój sportowy dom znalazło także dwóch zawodników pochodzących z jego ojczyzny, którzy grali ostatnio w Rosji. Mowa o Dmytro Artemence i Dmytro Ilchence. Była to nie tylko pomoc dla zawodników, ale przede wszystkim wyjątkowe wzmocnienie zespołu w trudnych dla niego chwilach. 

Zabrzanie wreszcie zanotowali też zwycięstwo. Wygrali ze Stalą Mielec po wyjątkowo emocjonującym starciu pełnym bramek. I to aż dziewięcioma bramkami (37:28). Kolejnym zwycięstwem było starcie z Grupą Azoty Unią Tarnów (31:26). Trzecim zwycięstwem zabrzan z rzędu było pokonanie Zagłębia Lubin, 29:27.

Nikt nie spodziewał się, że zabrzanie będą jednak w aż tak trudnej sytuacji w ostatniej fazie sezonu. Wszak gdyby przed sezonem ktoś powiedział, że mecz Górnika Zabrze z Piotrkowianinem nie tylko będzie jednym z najciekawszych w serii, ale także jego stawką może być nawet czwarte miejsce na koniec sezonu, nikt chyba by w to nie uwierzył. Oba zespoły plasowały się kolejno na czwartym i piątym miejscu, z identycznym dorobkiem punktowym. Zabrzanie wyprzedzali zespół z Łódzkiego tylko dzięki bezpośredniemu zwycięstwu z jesieni…

I udało się! Zabrzanie wygrali 34:29 po wyjątkowo emocjonującym meczu. 

Kolejnym rywalem Trójkolorowych była Orlen Wisła Płock. Wracający do dyspozycji zabrzanie nie byli jednak w stanie nawiązać wyrównanej walki i ostatecznie przegrali aż 20:34. Na szczęście w kolejnej serii zabrzanie wygrali z Sandrą Spa Pogoń Szczecin 27:25, choć mecz był piekielnie emocjonujący i zabrzanie wygrali w zasadzie tylko dzięki pechowi gospodarzy. 

Walka o czołowe miejsca wciąż jednak trwała...

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl