Górnik Zabrze handball

Górnik rozpoczyna akcję "Młody Mistrz"!

24.10.2022

Piłka ręczna w Zabrzu z każdym kolejnym rokiem jest coraz silniejsza, czego dowodem regularne miejsca naszej drużyny w czubie ligowej tabeli oraz sukcesy grup młodzieżowych. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem rośnie zainteresowanie tą dyscypliną sportu wśród uczniów. Jednym z głównych ośrodków kształcących piłkarzy i piłkarki ręczne jest Zespół Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego, gdzie kilkunastu trenerów szkoli blisko 250 następców Piotra Wyszomirskiego czy Damiana Przytuły. Dlatego Trójkolorowi zdecydowali się objąć ich patronatem.

Zdecydowano, że każdy z zawodników Górnika Zabrze obejmie jedną z klas w szkole swoją opieką. W ramach współpracy Górnicy będą pojawiać się na treningach „swojej” drużyny, by dzielić się doświadczeniem. Ponadto każdy z roczników otrzyma także darmowy wstęp na jeden z wybranych meczów domowych Trójkolorowych w tym sezonie.

- Cieszę się, że nasza współpraca z aktualnie trzecim klubem piłki ręcznej w Polsce się zacieśnia. Teraz wspólnie nie tylko będziemy dopingować Górnika, ale także uczniów naszej szkoły! - cieszy się dyrektor zespołu szkół, Wioletta Stępień.

- Sport to nie tylko praca fizyczna, ale kształtowanie charakteru. Mam nadzieję, że będziemy w stanie pomóc młodym zawodnikom i zawodniczkom w ich ciężkiej pracy. W końcu za kilka lat to oni będą występować na parkietach zawodowych - uśmiecha się Damian Przytuła, kapitan Górnika Zabrze.

Losowanie odbyło się w poniedziałek o 9.00, kiedy każdy z zawodników wyciągał karteczkę z nazwą klasy, której został patronem. Następnie młodzież wylosowała mecz, na który zostanie zaproszona przez klub. Po emocjach związanych z losowaniem drużyna zrobiła wspólne zdjęcie z kapitanami każdej z siedemnastu drużyn reprezentujących szkołę.


Oto jego wyniki:
Paweł Krawczyk – klasa 5 Chłopcy Młodsi I
Dawid Molski – klasa 4 Dziewczęta Młodsze II
Sebastian Kaczor – klasa 4 Chłopcy Młodsi II
Casper Liljestrand – klasa 5 Dziewczęta Młodsze I
Dmytro Artemenko – klasa 6 Dziewczęta
Aliaksandr Bachko – klasa 4 LO Junior I
Paweł Dudkowski – klasa 8 Młodzik I
Dmytro Ilchenko – klasa 7 Młodzik II
Lubomir Ivanytsia – klasa 3 i 4 Juniorki
Paweł Kazimier – klasa 1 LO Junior Młodszy II
Krzysztof Łyżwa – klasa 2 LO Juniorki Młodsze
Patryk Mauer – klasa 3 Junior II
Damian Przytuła – klasa 1 LO Juniorki Młodsze II
Piotr Rutkowski – klasa 7 Młodziczki II
Rennosuke Tokuda – klasa 8 Młodziczki I
Adam Wąsowski – klasa 6 Chłopcy
Piotr Wyszomirski – klasa 2 LO Junior Młodszy I

Darmowy wstęp na mecze:
Klasy 4: Górnik Zabrze – MMTS Kwidzyn
Klasy 5: Górnik Zabrze – MKS Zagłębie Lubin
Klasy 6: Górnik Zabrze – Chrobry Głogów
Klasy 7: Górnik Zabrze – Orlen Wisła Płock
Klasy 8: Górnik Zabrze – Torus Wybrzeże Gdańsk
Klasy 1 LO: Górnik Zabrze – Łomża Industria Kielce
Klasy 2 LO: Górnik Zabrze – Sandra Spa Pogoń Szczecin
Klasy 3 LO: Górnik Zabrze – Azoty-Puławy
Klasy 4 LO: Górnik Zabrze – ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

A więc, do zobaczenia w Hali Pogoni na Wolności 406!!!

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl