Górnik Zabrze handball

Raport reprezentacyjny: zmienne szczęście Górników

18.10.2022

Zakończyło się okno reprezentacyjne. W zgrupowaniu kadr udział wzięło pięciu zawodników Górnika Zabrze. Tylko jeden może być jednak stuprocentowo zadowolony ze swoich występów.

Damian Przytuła, kapitan Górnika, do kadry wezwany został w ostatniej chwili w miejsce kontuzjowanego Tomasza Gębali. Polacy w ramach eliminacji mierzyli się z Włochami i Łotyszami. Pierwszy mecz, rozegrany w katowickim Spodku, zakończył się wygraną biało-czerwonych 30:23, a drugi - deklasacją rywala aż 37:19. W żadnym z nich nie wystąpił jednak "Przytuł". - Trener nie do końca wskazał mi dlaczego nie dostałem szansy. Po meczu z Włochami powiedział, że zostaję w Polsce, a on dokonał nieznacznych korekt w składzie - mówi zawodnik. Szanse na udział w styczniowym turnieju jednak rosną, bo w meczu z Łotwą kontuzji doznał lewy rozgrywający Ariel Pietrasik. Może nie zdążyć wyleczyć się do rozgrywek mistrzostw świata.

Na zgrupowanie reprezentacji Ukrainy udali się także Dmytro Ilchenko i Dmytro Artemenko. Pierwszy z nich to podstawowy obrotowy kadry, który w zwycięskim meczu przeciwko Wyspom Owczym (29:25) zdobył aż pięć bramek, a w przegranym starciu z Rumunami (26:34) - dołożył kolejne trzy. "Mały Dima" także wystąpił w obu spotkaniach, ale poza tym nie zapisał się w protokole. - Jestem najmłodszym zawodnikiem na tej pozycji w kadrze, więc cieszę się z każdej okazji, ale na razie skupiam się, żeby udowodnić swoją wartość w klubie - mówi skrzydłowy Górnika.

Paweł Krawczyk i Dawid Molski musieli opuścić młodzieżowe zgrupowanie, bowiem obaj borykali się z chorobami. Casper Liljestrand obecny był na konsultacji szkoleniowej szwedzkiej kadry. 

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl