Górnik Zabrze handball

Patrik Liljestrand: Nasze wyniki to historia. Teraz patrzymy przed siebie

13.10.2022

Górnik wykorzystuje przerwę nie tylko by poprawić formę przed wznowieniem rozgrywek, ale także by nieco odpocząć. Wszak ostatnie tygodnie były dość intensywne, a kolejne… będą jeszcze trudniejsze. Ostatecznie zabrzanie trafili na trzecie miejsce ligowej tabeli przed reprezentacyjną przerwą. O dobrą formę zabrzan w ostatnich spotkaniach zapytaliśmy trenera Patrika Liljestranda.

- Bardzo cieszy mnie ciągły rozwój zespołu. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej i zdobywamy punkty – mówi szwedzki szkoleniowiec Trójkolorowych. – W Kwidzynie zagraliśmy bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie, więc mam nadzieję, że tak będzie dalej – dodaje.

Trójkolorowi cieszyć się mogą także jednak ze skuteczności w ataku. Wszak w czołowej trójce najlepszych strzelców ligi znaleźć można dwóch zabrzan – Patryka Mauera i Damiana Przytułę, którzy zdobyli niespełna osiemdziesiąt bramek dla zabrzan, spośród 178 wszystkich zdobytych. – Nie dbam jednak o to kto trafia, dla mnie ważna jest drużyna. Cieszy mnie skuteczność chłopaków, ale w każdym meczu mamy wielu zawodników zdobywających jeden, dwa czy trzy gole. To znak, że gramy drużynowo; że budujemy okazje, które różnym zawodnikom dają okazje do trafień  - komentuje Liljestrand.

Jeśli jednak można się czymś niepokoić, to przestojami Górnika w trakcie poszczególnych spotkań. – Punkty liczone są jednak po 60 minutach. Nie ma tabeli po połowie meczu czy po 40 minutach. Trudno jest grać cały mecz równo. Zwłaszcza, że sezon jest długi, więc musimy dbać o wszystkich zawodników – dać im odpocząć, a innym dać pograć, żeby budowali się w formie. Oni też potrzebują czasu i to czasem przynosi przestoje. Ważne, że umiemy się odbudować i wygrywać – dodaje trener.

Przed Górnikiem dwa trudne wyzwania – starcie z Gwardią Opole i Azotami-Puławy. – To bardzo dobre zespoły, które mają swoje silne strony. Nie możemy patrzeć na to, że potykali się po drodze, a my wygrywaliśmy. To historia, a wynik powstanie na boisku. I to my musimy się postarać o punkty – podsumowuje szkoleniowiec zabrzan.

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl