Górnik Zabrze handball

Dziennik Zachodni: Górnik zagra z finalistą Ligi Mistrzów. Będzie święto w Zabrzu

08.09.2023
media o nas

10 września Górnik zagra z finalistą Ligi Mistrzów. W niedzielę do Hali Pogoni przy ul. Wolności 406 zawita drużyna Kielce Handball. W Zabrzu zapowiada się prawdziwe święto piłki ręcznej.

Kiedy w 2016 roku piłkarze ręczni z Kielc wygrali Ligę Mistrzów, asystentem Tałanta Dujszebajewa na trenerskiej ławce był Tomasz Strząbała. Od tego czasu nie zmieniły się dwie rzeczy. Kielczan wciąż prowadzi Dujszebajew, a jego podopieczni nie oddali od tego czasu tronu w polskiej lidze. Tymczasem Tomasz Strząbała od wielu lat pracuje na własny rachunek. Od 1 lipca w Zabrzu jako szkoleniowiec Górnika, z którym zanotował bardzo udany początek sezonu. Zabrzanie mają na koncie trzy zwycięstwa, choć ostatnie odniesione po rzutach karnych. W niedzielę o 15.00 poprzeczka zostanie jednak zawieszona na najwyższym z możliwych poziomów.

- Kielce to światowy top. Zmienia się nazwa, ale to wciąż doskonała drużyna z gwiazdami światowego formatu. Chcemy zagrać tak, by po meczu powiedzieć, że daliśmy z siebie wszystko pod względem jakości, odpowiedzialności, zaangażowania, realizacji pomysłu na mecz…. Nie wiem, do czego to wystarczy, ale jeżeli chcemy się rozwijać i dobrze pokazać w Lidze Europy, to trzeba grać i uczyć się od najlepszych. Dlatego bardzo cieszę się na to spotkanie – mówi Tomasz Strząbała. I dodaje: - Oczywiście to nie będzie mecz trenerów. My możemy tylko pomóc. Grają zawodnicy, to święto przede wszystkim dla nich.

Dla Górnika, który w październiku zacznie pierwszą w historii klubu przygodę z fazą grupową Ligi Europy, faktycznie starcie z Kielcami będzie okazją, by zobaczyć w jakim są miejscu po dwóch miesiącach pracy nowego trenera i bardzo mocno przemeblowanego składu. W pierwszych dwóch meczach gra zabrzan wyglądała imponująco szczególnie w obronie. W czwartek Kwidzyn tylko w pierwszej połowie zdobył tyle goli, co kilka dni wcześniej Opole w starciu z Górnikiem przez cały mecz. Inna rzecz, że w końcówce zabrzanie mieli trzy doskonałe okazje, by rozstrzygnąć rywalizację bez konieczności serii rzutów karnych.

- Każdy mecz jest dla nas nowym doświadczeniem. Wygrana w takich okolicznościach też czegoś uczy – mówi Piotr Wyszomirski, bramkarz Górnika, który w serii rzutów karnych obronił rzut rywala, podobnie jak Kacper Ligarzewski.

W niedzielę od postawy bramkarzy będzie zależało bardzo dużo.

- W sporcie gra się o zwycięstwa, ale już sam fakt, że możemy zagrać z takim rywalem działa na wyobraźnię. To tak, jakby Górnik Zabrze na Roosevelta mógł w lidze zagrać z Realem czy Manchesterem City. Dlatego szykuje się święto i komplet na trybunach. Kto lubi ręczną, powinien w niedzielę wybrać się do naszej hali. Kolejna wizyta Kielc w Zabrzu dopiero za rok – kończy Dariusz Czernik, dyrektor Górnika.

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl