Górnik Zabrze handball

Dziennik Zachodni: Górnik Zabrze już lepszy niż przed rokiem. Paweł Dudkowski zdobył gola po 10 miesiącach przerwy

29.03.2023
media o nas

W krótkim filmie udostępnionym przez Górnik Zabrze w mediach społecznościowych po meczu w Opolu, Paweł Dudkowski z zaciśniętą pięścią dziękuje za doping i zaprasza na mecz z Wybrzeżem. Chwilę wcześniej prawy rozgrywający z Zabrza trafił do bramki z rzutu karnego, pieczętując cenną wygraną Górnika z Gwardią siedmioma bramkami. „Pająk” nie jest pierwszy do wykonywania rzutów karnych, jednak przy pewnej wygranej koledzy „oddelegowali” go do wykonania rzutu i w ten sposób zdobył swojego pierwszego gola od 10 miesięcy.

Paweł Dudkowski zdobył gola po 10 miesiącach przerwy
- Paweł z powodu poważnej kontuzji barku pauzował ponad osiem miesięcy, a ostatnią bramkę zdobył w maju ubiegłego roku. Był bardzo zdeterminowany, by wrócić. I ciężką pracą dokonał tego. Ta bramka to taka „wisienka na torcie”, nic dziwnego, że sprawiła mu tyle satysfakcji – powiedział trener Górnika Patrik Liljestrand.

Górnik był faworytem meczu w Opolu, jednak przed meczem okazało się, że choroby wyeliminowała z gry dwóch kluczowych graczy – kapitana Damiana Przytułę oraz Dimę Ilchenkę.

- Nie muszę mówić, jak ważni to dla nas zawodnicy. Tym bardziej brawa dla pozostałych, że potrafili udźwignąć ciężar odpowiedzialności i wygrali kolejny mecz. Im bliżej końca sezonu, tym każdy rzut więcej „waży”, a mecz w Opolu kolejny raz pokazał, że mamy drużynę skoncentrowaną na konkretnym celu. Chciałbym też podziękować w imieniu klubu i chłopaków naszym kibicom. Pojechało ich blisko trzydziestu do Opola i byli głośniejsi od gospodarzy. Bardzo pomogli w wygranej – mówi dyrektor Górnika Dariusz Czernik.

Górnik Zabrze już lepszy niż przed rokiem
- Mamy dziś na koncie 45 punktów zdobytych w 20 meczach. Rok temu wywalczyliśmy 44 punkty w 26 spotkaniach. Czyli już jest lepiej niż 12 miesięcy temu. To pokazuje pracę wykonaną przez właściciela, klub, trenera i zawodników, ale… Jest jeszcze sześć kolejek i właśnie teraz trzeba być najbardziej skoncentrowanym na każdym najbliższym meczu, a nie myśleć co będzie za miesiąc, czy dwa - dodał dyrektor Czernik.

Zabrzanie w weekend powiększyli przewagę nad konkurencją. Azoty Puławy doznały „planowanej” porażki w Kielcach, a Wybrzeże Gdańsk uległo we własnej hali Chrobremu Głogów. Takie wyniki jeszcze bardziej pozwalają docenić pracę wykonaną przez trenera i zawodników Górnika. Zabrzanie nie oglądają się na innych, nie dodają punktów, tylko wychodzą i wykonują ciężką pracę, by wygrywać kolejny mecz.

Teraz cel jest jeden, pokonać zespół z Gdańska w Zabrzu. Mecz, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o 13.20 zapowiada się jako hit kolejki. Górnik gra o medal, Wybrzeże teoretycznie też wciąż jest w grze o podium. Poza tym starsi kibice piłki ręcznej doskonale pamiętają czasy, kiedy te dwa kluby – Górnik jeszcze jako Pogoń – rywalizowały zacięcie o mistrzostwo Polski.

- Oczywiście, że pamiętamy, ale teraz skupiamy się na tym, co tu i teraz. I w przyszłości. W przerwie meczu uhonorujemy mistrzów Polski juniorów Górnika, którzy w wielkim stylu wywalczyli ten sukces kilkanaście dni temu w… Opolu. Ostatnio do „szczęśliwe” miasto dla Górnika. Wiemy, że będzie sporo młodzieży z naszej szkoły sportowej, będą rodziny i najbliżsi naszych młodych mistrzów. Zapraszam już teraz wszystkich w niedzielę do hali w Zabrzu, bo mecz zapowiada się wyjątkowo – kończy dyrektor Górnika.

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl