Górnicy wygrywają w Opolu

03.08.2022
GOR
GWA

Trójkolorowi dość pewnie rozprawili się z Gwardią Opole w czwartym już letnim sparingu. Oba zespoły po zakończeniu sezonu przeszły sporą przebudowę, więc miały okazję do pierwszego zapoznania.

Gwardia Opole - Górnik Zabrze 24:29 (14:14)
Gwardia: Wisła, Malcher - Zubac 8, Sosna 1, Fabianowicz 1, Wojdan, Hrywienicz 1, Stempin 1, Jankowski 3, Morawski, Sisłowicz 3, Kucharczyk 2, Monczka. Trener: Rafał Kuptel
Kary: 8 minut (Fabianowicz, Jankowski 2, Monczka)

Górnik: Liljestrand, Wyszomirski - Molski 3, Przytuła 1, Krawczyk 2, Rutkowski 3, Wąsowski 2, Mauer 4, Łyżwa 2, Bykowski, Mrozek, Tokuda, Kaczor 1, Artemenko 4, Ilchenko 5, Baczko 2, Komas, Szabat. Trener: Marcin Lijewski
Kary: 14 minut (Molski, Rutkowski, Wąsowski, Bykowski, Artemenko, Ilchenko 2)

Relacja meczowa

W obu drużynach było widać, że nogi są jeszcze ciężkie. Oba zespoły kreowały sytuacje, ale też się myliły. Zabrzanie jednak lepiej wykorzystali to, że powoli wchodzą w rytm meczowy. Poprawiła się nieco obrona, a kolejni zawodnicy raz za razem notowali trafienia. Ostatecznie regulaminowy czas gry zakończył się zwycięstwem zabrzan 29:24.

Po spotkaniu obaj szkoleniowcy zdecydowali się jeszcze rozegrać dodatkowe 15 minut spotkania. Zabrzanie wygrali dogrywkę 8:5.